şükela:  tümü | bugün soru sor
 • - texas holdem oynuyorsanız daha 3 kağıt açılmadan mal gibi all in diyip de milletin oyununu piç etmeyin. elinizde aa olması bile birşeyi değiştirmez; kazanma şansınız yüzde 10 bile değildir. daha yüksek bir şans yüzdesi varsa bile neden yıllardır bir kere bile aa elde kazanabilmiş değilim bilemiyorum.

  edit: yeteerrrr kötüleyip yüzde 80 sen alırsın diye mesaj atmaktan vazgeçin! bu entryi yazdığımdan beri 5-6 kere elime aa gelmesine rağmen 1 kere bile eli alamadım! daha yeni sırf bunu denemek için aa gelince 40 000 dolaresi all in dedim ve yere 2 q açıldı elinde tek q olan eleman 160 000 dolaresi aldı. bu entryin kötülenmesi yasaklanmıştır.
 • smith-wesson kare astan daima iyidir.
 • - sıralama (straight) ve flush (aynı renk) olma ihtimalini her zaman düşünün. elinizde üçlüye güvenip all in demeyin, bi boka yaramaz para kaybedersiniz sinir olursunuz.
 • - eğer yerde çift varsa blöf yapın genelde yiyorlar. tek sorun birinde gerçekten o çiftin tekinin olmasıdır. adam gibi oynayın blöfle poker kazanılmaz, kazandıgını sonra kaybedersin. emeğine yazık.
 • - eğer yerde çift varsa fold edin.

  (blöfçüyle ortağız)
 • - elinizdeki kağıttan yere çifti açılmışsa direk atlayıp all in demeyin. sazanları uyandırmak iyi değildir, bir el dönsün; sonraki el yükseltin bahisi
 • daha flopta flush yapsaniz dahi belli etmeyin, ya cok ince arttirin ya da ba$kasinin arttirmasini bekleyin. sindire sindire, sabirli bir oyun surun.

  agresif oyuncular icin gecerli degil tabi bu onermem.

  (bkz: uyandirma kerizi bulandirma denizi)
 • flop'ta elinizde floş varsa, ama kağıtlar küçükse direkt all-in yapın; sonra yerde dördüncü aynı renk kağıt açılırsa ve biri as veya benzeriyle alırsa ağlamayın. elinde as veya diğer yüksek bir kağıt olup da turn'de risk alıp girme ihtimali olan kişinin çıplerini kazanma ihtimalini satın alıyoruz bu durumda, biraz risk alarak...

  kağıtlar dağıtıldığında elinizde aa varsa baştan yükseltin ki dandik kağıtlara sahip olanlar fold etsin, birilerinin 2-3'le yerdeki paraları topladığına şahit olmayın. aa her zaman kazanmaz aklınızdan çıkarmayın, hatta ben çok nadir kazanabildim bu kağıtlarla.

  va ayrıca masada karşınızda oturan kişi ruh ikiziniz olabilir, hemen çiplerinizi bitirmeyin de muhabbete devam edebilin. tecrübeyle sabittir.
 • poker'de bugüne kadar onaylanmış en iyi strateji tight - aggressive oynamaktır. yani elinizdeki kartlar sadece iyi olduğu zaman bahsi göreceksiniz, gördükten sonra da ortadaki kartlara göre eğer iyi bir el oluşturduysanız agresif bir şekilde yükselteceksiniz.

  daha flopta flush yada full house yapar, dur yavaş oynayayım ağıma düşsünler derseniz, büyük ihtimal parayı ilk arttırışınızda tüm oyuncular oyundan çekilir. yavaş oynanması gereken oyun, karşıdaki oyuncularında iyi bir ele sahip oldukları ( hatta kendilerinin en iyi ele sahip olduklarını düşündükleri oyun) oyundur. son kartın açılmasından önce blöf görünümünde bir artırma yaparsanız muhtemelen onlarda en iyi ele sahip olduklarını düşünüp artırmanızı artırarak göreceklerdir ve ağınıza düşeceklerdi. ancak dikkatli olun bu gibi durumlarda kendinizi avcı sanarken bir anda av da olabilirsiniz. bunun önüne geçmek için ortadaki açılan kartlara bakıp, tüm ihtimalleri düşünmeniz gerekmektedir.

  edit: bu dediklerim texas hold'em içindir. turnuvaların raconu farklıdır.
 • korkmadan flop öncesi all-in diyebileceğiniz tek el aa dir. rastgele tek bir ele karşı kazanma olasılığınız %85, rastgele iki ele karşı yaklaşık %73, karşınıza gelebilecek en iyi tek ele karşı (98suited, tabii aa ile farklı bir suitten olması lazım) kazanma olasılığınız yaklaşık %75 tir.