• yuzunden ne dusundugu anlasilamayan insanlara takilan isim. pokerde ifadesiz bir yuzun, (elini belli etmemek acisindan) bir meziyet olmasindan cikmistir.
  • ifadesiz, durumunu belli etmeyen yuz ifadesi.
  • benim en çok aşık olduğum adamların yanında takındığım yüzdür. böyle ciddi pozlar, sakin bakışlar, olmuşsun bir şey diyemem ama olmasaydın daha az karbon salınımı olurdu, daha iyi olurdu tripleri... sonra anladım ki insanlar benim bu halimi doğarken kordonun boynuma dolanıp beynime yeterince oksijen gitmemesine bağlamaya başlamış. şimdi kocaman gülümsemeler ve ışıldayan gözler üzerinde çalışıyorum. hadi hayırlısı.
  • artık sesime bile taşıyabildiğim bişi. bi kıl kafası çalışan bi süre sonra "o kadar vurgusuz konuşuyosun ki sesinden duygunu anlamak mümkün değil" diyor. "süper ozman" diyorum. kime içini açıyorsan o kadar götüne giriyor zira. niye böyle bilmiyorum. hem iş hayatında hem özel hayatımda vazgeçceğim son şey buyzden. sarhoşluğun en sevmediğim kısmı da, herkes gibi içince saçma sapan binsan olmak yerine sadece bu maskemin düşüvermesi. hiç memnun diilim aslında hayatın böyle bişi olmasından. akşam akşam içesim geldi antibiyotikten içemedim oyzden ergen kafasına girdim galba. sorry bye. edit: haa eskiden anım olan yollardan yürüdüm bugün ondan da olabilir.
  • (bkz: #26128653)
  • katil kim oyununda avantaj sağlar. dört kere arka arkaya katil çıkmıştım da kimse şüphelenmemişti.
  • beton suratlı adamlara denir. bunların sıfatına sıçsanız kirpikleri oynamaz, kılları kıpırdamaz, bu yüzden kazanırlar kumarda genelde, çok işe yarar kumarda, öyledir. değil sadece poker masasında eşli piştide bile güneş gözlüğü takar bu poker suratlılar. o gözlüklerle sıçar, o gözlüklerle yıkanırlar ama surat betondur hala, aynıdır sıçarken de sevişirken de, boy abdesti alırken de. ağıza üç kere su alıp göbek deliğini ovalarken, o bereketsiz suratla yukarı bakarak "rest" deyip tükürürler. özenirim ben bu adamlara hep, hafiften bir kumar merakımız da var ama hayattaki her işimizde olduğu gibi yenilmek için doğmuşuz onda da. bu teresler gibi felçli suratı allah vergisi işte, sonradan edinilmiyor. bana iyi kağıt gelsin, öyle bir başlıyorum ki titremeye yan masadan uyarıyorlar, "abi dönme artık, bit. çaylarımız dökülüyor" diyerekten. gözlerimin seyirmesini, terlememi gizleyeyim diyerekten gözlük taktım, sarsıntıdan camları çatladı gözlüğün. gittim motosiklet kaskı alıp taktım, az daha kendi terimde boğuluyordum. gözlerim ipucu vermesin diye gittim ameliyatla söktürdüm gözlerimi. kağıtları göremeyince daha fazla kaybettim, geri taktırdım. velhasılı kelam, kumar seven adamın başına gelebilecek en iyi şeydir bu poker surat. ya da başına poker surat gelen adamın yapabileceği en iyi şeydir kumar oynamak mı demeliyiz? bilemedim.
  • blöf yapan insanların yüzünün aldığı ifadeye denir. piç bi sırıtış vardır ama gerçeği belli etmeyecek şekilde. bu ifadeyi en güzel kullananlardan biri için; (bkz:jack bauer )
  • iş hayatında özellikle satış yapan zevatın sahip olması gereken özellik zira güsel bir satış bağladığınızda yüzünüzde beliren fazla neşe pırıltısı müşteri tarafından ahada kazıkladı beni utanmadan da gülüyor diye yorumlanıp, elinizi sıkan adamın sonrasında işten soğumasına hatta projeyi başka firmaya kaptırmanıza sebep olabilir.
hesabın var mı? giriş yap