şükela:  tümü | bugün
  • djı mavic pro drone için tasarlanan ve mavic pro'yu bir çeşit djı ronin'e dönüştürmeye yarayan iki kollu ve eklentili basit tutucu aparat.

    kullanımı son derece kolay. önce djı mavic pro'nun pervanelerini çıkartıyor ve kolları kapalı bir halde çerçevenin içine yerleştiriyorsunuz. sonra akıllı telefonunuzu üst tarafta bulunan tutucuya takıp sabitliyorsunuz. mavic pro'yu rc moddan wifi moduna alıp ilgili yazılımın * yüklenmiş olduğu akıllı telefon ile wifi üzerinden eşleştiriyorsunuz. "go fly"a tıklayıp açılan ekrandan gerekli pusula kalibrasyonunu yaptıktan sonra çakma "ronin"iniz hazır demektir.

    djı osmo konu başlığında da anlattığım gibi bundan sonra yapmanız gereken ise adımlarınızı esneterek atmayı ve ona göre yürümeyi öğrenmek. en azından biraz daha dikkat etmek. zira kazık gibi yürümeye bağlı oluşan dikey yollu hareketler gimbal tarafından bertaraf edilemez. yani yürüme ve koşmaya bağlı oluşan adım atma ve zıplama tarzında kendini gösterecek olan rahatsız edici hareketler, siz yürümeyi beceremediğiniz sürece ister ronin, ister osmo ve ya ister zhiyun crane olsun farketmez, çekiminize yansıyacaktır!
    ancak, ağırlık ve balans ayarı düzgün yapılmış gerçek bir steadicam ve ya glidecam hd-4000 serisi bir stabilizer kullandığınızda bu durum geçerli olmayacaktır.

    bu ek bilgilendirmeden sonra konumuza dönersek, yurtdışında yaklaşık 50 dolar'a satılan bu ürün ile mavic pro'nuzu yerde bir çeşit el stabilizer'i olarak kullanabilirsiniz.*