şükela:  tümü | bugün
  • geçmiş yılların gerekliliği,şimdiki yılların fantezisi olan olan fotoğraf makinesi.günümüzde genellikle baskı kağıtlarının ekonomik olmadığından pek tercih edilmez.
  • arkadaş grubumuzdan bir arkadaşımız kız arkadaşına doğum günü hediyesi olarak almış bunlardan bir tane. yeni oyuncağımız oldu resmen. o kadar keyifli ki. dijital ekran falan olmadığı için kareyi önden görememek, sallaya sallaya ne çıkacak diye beklemek falan... çok tatlı.
  • yeni filmlerinin sallanmaması gereken cihaz, ve aslında doğru kullanımı için: (bkz: polaroid)
  • fotoğraf çekmekle doldurulamaycak dijital belleklere kıyasla, fotoğrafı daha değerli kılan ve tüketim nesnesi olmaktan çıkaran fotoğraf çekme cihazı.
  • fotoğraf makinalarından pek anlamam ve kız arkadaşıma hediye almam gerek. bu sebeple bilen kişilerden yardım bekliyorum.

polaroid snap fotoğraf makinasını mı almalıyım yoksa fuji intax mini 9 mu?
  • teknolojinin masum olduğu zamanlardan kalma nostaljik makine.
    şipşaktı.
    90'ların unutulmazı...
    tasarımı bile çağından bir adım öndeydi. tek atışlıktı. ardılı yoktu. eşsizdi.
    şimdilerde ipe mandalla tutturulan fotoğrafların nüvesi oldu.
  • 20'li yıllarda macera dolu amerika'da ortaya çıkan, fotoğraf çekimi ve baskı arasındaki süreci azaltan*, kardeşim ve yeğenimin ankara'da çekilmiş fotoğrafının baskısını ansızın koyduğum köşede görmem ile günüme neşe katmaya vesile olan icat, buluş.

telefonlarda ki galerilere, fiziksel konumlandırma ve mekansal ufak dokunuşlarla fark atar.
  • (bkz: #108978294)
  • bu aninda fotografi basan makinelerden bir tane almak istemekteyim.

arastirdigim kadariyla bu konuda en iyi makineleri fuji uretiyor. fujinin de bircok modeli var. kimisi rengarenk, kimisi daha klasik gorunumlu.

bu konuda, fotograf ve cikti cozunurlugu guzel olan ve nispeten daha buyuk sekilde cikti alan bir makine onerisini kullanan arkadaslardan bekliyorum.
  • fujifilm intax pembe olanından var bende de. çok seviyorum bu anlık fotoğrafları.