şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ergenekon davalarının görüldüğü dönem, dizinin seyriyle kanıtlanan iddia. dizinin yönlendirilmeye başladığı dönemlerde iskender büyük, ergenekonun başı olarak karakterize edilmişti. bununla savaşan kişi de polat alemdar'dı. burada zaten fetöcülerin safında yer alan polat alemdar ve kurtlar vadisi birçok seveni için tarih olmuştu ama dizinin yeniden popüler olmasıyla dikkate değer birkaç ayrıntı tekrar gün yüzüne çıktı. bu sahneler tesadüf mü, komplo teorisi mi yoksa o zamandan verilen bir mesaj mı bilinmez. şaşırtmıştır.

17 aralık

mahkeme

not: işbu entrynin sahibi iskender büyük hayranlığı beslediği için polat alemdar üzerinden yalnızca eğlence aramaktadır. ilgili videolardan ciddi bir iddia devşirmemiştir. gülünüp geçilmesi arzulanır.
  • 97 bölümlük asıl seriden verilen ve kesilmiş sahnelerle ortaya atılan iddia. bir benzerini ezel'e de yapmışlardı ancak o bu kadar amatör değildi.
    aşağıdaki yorum 15 ocak 2003 ile 29 aralık 2005 arasında yayınlanan 'kurtlar vadisi' dizisi içindir:

videodaki sahnede bahsedilen ve ardı kesilen 17 aralık mevzusu, 17 aralık 2004'teki brüksel zirvesi'ne aittir. bu zirveden alınan kararla türkiye ab ile 3 ekim 2005 tarihinde katılım müzakerelerine başlamıştır. işte polat'ın elif'e bahsettiği konu ise bu uyum çerçevesinde devletin mafyayı bitireceğine yaptığı atıf. mahkeme sahnesine hiç girmiyorum bile.

her seyi bırak, asıl serinin beyni olan soner yalçın da bir fetö mağduru:) ve kurtlar vadisi 29 aralık 2005'teki finaline kadar gayet ulusalcı çizgide seyretmiş bir dizidir.

(bkz: 17 aralık 2004 ab açıklaması)
  • diziyi bilmem de necati şaşmaz ve kardeşlerinin gerçek hayatta tarikat müridi olduğu biliniyor zaten. zamanında hürriyet gazetesi'nde manşet olmuştu zikir çektiği fotoğrafları. şimdi sildirmiş onları, tek tük bi şeyler kalmış.

http://imganaliz.hurriyet.com.tr/…gefolder/1994.jpg

ulan bi de böyle komplo teorilerini okuyunca kendimi ''dış mihraklar'' denilerek kandırılan gerizekalı akpliler gibi hissedemiyorum. büyük bir oyun varmış, her şey bu oyunun bi parçasıymış gibi. adam ''17 aralık'' demiş dizide. bir yandan komplo teorisine bağlamak istemiyorum, bir yandan da amk ya gerçekse diye düşünmeden edemiyorum.