• 2012 avrupa atletizm şampiyonası 10.000 metre finalini italyan daniele meucci ve rus yevgeniy rybakovun önünde kazanan kenya asıllı atletimiz.
  • o son depariyla gogsumu kabartan kisi. atletizm gibi atil bir halde duran bu sporda iyi is cikaran birkac kisidir. bazilari gercek turk, turkiyeli vs degil diyebilir ama kesinlikle bu boyle degil. niye olmasin ki turkiye zorda kalanlara kucak acan, onlarin umut kapisi olan? bir tek sart olmali devsirme atletler icin ki o da turkce konusabilmek olmali. sonucta sadece ticari bir iliski gibi olmamali. nasil amerika bunu becerebiliyorsa ve ekmegini yuzyillarca yediyse bizim de parlak insanlara pozitif goc ugyulamasi yapmamiz lazim. helal arikan, helal.
  • siyahi türk atletidir.
    kamera atletlerin yüzlerine zoom yapaken spiker ''milli atletimiz polat'' diyordu.
    kim bu milli atlet diye bakarken anlamadım.
    yarış esnasında atletimiz en önde olmasına rağmen bizim atlet nerede diye mal mal bakıyordum.
    tabi haliyle sonradan jeton düştü ve ben bizim polat'ın siyahi türk atleti olduğunu anladım.
  • az sonra yarışacağı londra olimpiyatları 10.000 metre finalinde yardırmasını dilediğim atletimiz. hadi be kara çocuk, göster kendini be!

edit: madalya kazanamadı polat, 9. bitirdi yarışı. ayrıca kendisinin en iyi derecesini yapmış. aferin oğlum, mücadeleye devam.
  • 23.15'te başlayacak 10.000 metre finalinde madalya alacak koç.
    haydi koçum.
  • ilk madalyayı alacak içime doğdu.

edit: içimi sikeyim canın sağolsun polat kemboi
  • 27:38.81 ile en iyi derecesini yaparak 10000m yarışını 9. bitirmiştir.
  • madalya alamasa da kendi en iyi derecesini yapmış olması sebebiyle alkışı hak eden atletimiz. kendisi bazıları gibi havayı civayi bahane etmeden, derece alamasa da bizi gayet güzel temsil etmiştir. tebrikler!
  • yanılmıyorsam en iyi derecesini 20 saniyeye yakın geliştirdi. kesinlikle tebrik edilmesi gerekiyor.
  • yarıştan sonraki röportajında 'vazgeçmeyeceğim' dedi. kendi en iyi derecesini de yaptı,
    vazgeçme kara çocuk,
    peşindeyiz...
hesabın var mı? giriş yap