şükela:  tümü | bugün
  • amerikan polisleri tarafından polis kameraları ile çekilmiş, genellikle polislerin dur ihtarına uyman suçlular ile çatışma videoları ağırlıkta olan bir youtube kanalı.

kanalın linki
  • takip edilmesi gereken amerika'da ki sayko yaşamı gözler önüne seren bir youtube kanalı

güzel bir içerik örneği
  • bu kanalı uzun zamandır takip ediyorum. dünyanın en manyak ülkesi abd'de sürekli polisler zan altında bırakılıyor. bence uygulama çok güzel. genel olarak polise saldıran olunca polis saldırıyor videolarında.

ayrıca hayatın katı ve pembe düşlerden oluşmadığını görmek için izlenmeli. arka sokaklar'da 2 tane hırsızı yakalayınca "polislerin işi de zor" demektense şu videoları izleyip gerçek iş yapanları görmek gerekli. türk polisine de laf edemeyiz ama abd polisi varken türk polisi lokum dağıtan ev sahibi gibi kalıyor. bu sertliği ülkemizde uygulasalar hemen "polis bana daldı" diyen godoşlar olacağı için bizimkiler daha sakin yaklaşıyor. ayrıca bizimkiler biraz eğitimsiz kalıyor bunların yanında. videolarda genellikle ünlü pit manevrasını görebiliyoruz. bizde daha göremedik çünkü bizim araçlar murat 131 bile deviremez.

ayrıca bu videoda adam vurulduktan sonra 1-2 dakika içinde ordu kadar polis olay yerine geliyor. adamlar müthiş lan. bizde hırsızlık olsa adamlar gelene kadar sabah olur. bizdeki olaylar da "nefes kesen operasyon" diye anlatılır ama hırsızın enseyi tutup araca koymakla biter.
  • las vegas'taki videoyu izleyeyim derken bağımlısı olduğum pov videolar yükleyen kanal. resmen olayın içerisinde hissediyorsunuz kendinizi. bir benzerinin texas'ta başıma gelmesi sebebiyle de inanılmaz adrenalin salgılatıyor videoları bana.
    (bkz: amerika'da özel tim tarafından basılan türk)

kanalın linki: yutup
  • ülkemizde kolluk kuvveti olarak istihdam edilen personellere her gün zorla izletilmesi gereken kanal. gerçi bizim tutuklamaya direnen şüphelilere zor kullanan polislerimizi toplu katliam yapıyormuş gibi servis eden medyamıza gün doğar o zaman da.
  • youtube'daki en çarpıcı kanallardan biri olduğuna inanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=ws66jlhwwf8

şuradaki indiana pd'li polis abimiz adamı öldürmemek için adeta adama yalvarıp, en sonunda öldürmek zorunda kalıyor, ardından şoka giriyor. film gibi ama gerçek.
  • kanalla ilgili dikkatimi çeken başka birşey ise şu oldu;
    kadın polis memurları erkek polislerin de bulunduğu ortamlarda aşırı pasif kalıyorlar. silahlı çatışma var, kadın kaçacak delik arıyor, şüpheli erkek memurla tekme yumruk kavga etmeye başlıyor kadın polis memuru izliyor, müdahale etmiyor. ancak tek başlarına olduklarında hanımlar çatır çatır silah çekip adam vurabiliyor. bunu sadece ben farketmiş olamam heralde.
  • bağımlılık yaratan kanal. dipsiz kuyu gibi, izledikçe izlettiriyor. şu polisin refleksine hayran kaldım.