şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırından dolayı başlığın tam hali "2012 polis akademisi sınav sorularının sızdırılması" olacaktı.

hak, adalet nerede diye sormadan geçemiyor insan. soruların çalındığı mahkemece bugün ispatlandı ama herhangi bir devlet kurumundan bu sınavın iptali hakkında duyuru yok.
    o yıl sınava girmiş ve az bir puan farkıyla sınavı kazanamamıştım. görüldüğü üzere ben ve benim gibi bir yığın adayın hakkı yendi. geleceğe dair umutlarım yoktu bu olaydan sonra sittin sene umudum olmayacak. bu başlık kara bir leke olarak buraya kazınsın istiyorum.
    kaynak: link
    edit: bir yazar 2014 yılında akademinin kapatıldığından bahsetmiş evet biliyorum araştırmıştım. ama bu durum, yapılan haksızlığı katiyen haklı çıkarmaz. soruları çalıp akademiye giren kişileri tespit etmek veya sınavı adalet ölçüsünde tekrar yapmak yerine akademiden herkesi atmak neyin nesi diye sorarlar elbette.
  • bugünkü fox liderlerle buluşuyor programında meral akşener e bu konuya benzer sorular sordular. şener cevap olarak: “sınav soruları çalındı, ispatlandı, bi kaç sorumlu yakalandı. ama bugüne kadar mağdurlar için ne yapıldı? telafi edildi mi? hayır”dedi.
    umarım adalet ve liyakatın olduğu bir ülke haline geliriz seçimlerden sonra. yoksa önceki olaylardan çok daha beter ve vahimleri türk halkını beklemekte!
  • polis akademisinin 2014 yılında kapatılıp, halihazırda öğrencilerinin de öss puanlarına göre başka üniversitelere dağıtıldığını bilmeyen ve araştırmaya kapalı yazar beyanı.