• ankara'nın polis giremediği rivayet edilen çinçin mahallesindeki okuldur. anneler sabahları çocuklarını polis amca'ya teslim eder, akşamları da teslim alırlar.
  • ankara’nın altındağ ilçesinde bulunan yenidoğan ilköğretim okulunun adının değişikliğe uğramış halidir. içerisinde velilerinden fırsat kalırsa halâ geleceğe dair çok büyük potansiyele sahip öğrenciler bulundurmaktadır, öyle ki bugün ankara da sözü geçen mafya babalarından, devlet adamlarına kadar birçok kişi bu okulun yanmayan sobalı sınıflarında üşümüştür.
  • yenidoğan ilköğretim olduğu zamanlarda, refah-yol hükümetinin 8-9 kadar solcu öğretmeni sürgün ettiği okuldur. bu öğretmenler kendileri gibi şehrin göbeğinde sürgün yaşayan bu insanların çocuklarına alışmakta zorluk çekmemişlerdi. onlara "yenidoğan bebesi" muamelesi yapmamayı ilke edindiler her şeyden önce. kısa zamanda o, adam olmaz bunlar, denen çocuklar derslerinde başarılı olmaya başladılar. iki yıl içinde bu okul kuleli askeri lisesi dahil birçok liseye öğrenci gönderdi. yıllar sonra mezunlarından biri iş aramaya çıktı. çaldığı bütün kapılar bir bir kapanıyordu. keşfetti ki adresini söylemesi ya da yazması yetiyordu kapıların kapanmasına. bir gözlük firmasına başka adres verdi bir gün, işe alındı. buruk bir mutluluk vardı gözlerinde. okulun adı da değişmiş, dedi; "polis amca" olmuş.
  • polisin öğrencilere ezdirilmediği ilkokuludur.
  • malesef spor kompleksi üsküdar burhan felek lisesinin bahçesinde bulunan okuldur. beden dersine yetişmek için 10 dakika arası olan çocuklar için bir kabusun başlangıcıdır kanımca...yeni yapılan spor kompleksinin adını "polis amca spor kompleksi" koymuş adamlar...her sabah önünden geçip kendi kendime gülüyorum, güne güzel başlatıyor...
  • adıyaman merkez ilçe milli eğitim müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

bağlı olduğu kurum: milli eğitim bakanlığı
    adı: polis amca ilköğretim okulu
    adresi: siteler mah. hisni mansur cad. 02030 adiyaman
    telefon numarası: 4162251868
  • geçenlerde yine gördüm, ülkenin her köşesine dağılmış gibi adeta... erzurumda idi sanırsam.
hesabın var mı? giriş yap