şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her sene polislerin "şehrin işlek bir caddesini trafiğe kapatıp boş trafikte rahat rahat motor sürme" aktiviteleriyle kutladığı bayramdır.
  • nasıl kutlanacağı merak edilen bayram. hani şeker bayramında şeker yeriz, kurban bayramında kurban keseriz ya o bakımdan. napcaz lan biz bu polisleri?
  • bu sene de işe gidiş saatilerinde taksimi kapatıp oradaki trafiği alt üst ederek korna sesleriyle mutlu olarak kutlanıyor sanırsam.
  • bütün yolları kapatarak daha biz unutamadan varlıklarını hatırlatmışlarıdır. kutlu olsun ne diyelim...
  • ne güzel bayram lan bu. şu anda kapımın önünde bir dünya araba, cicilerini giymiş bir şekilde yolu kesen polislere ağız dolusu sövüyor. kormalar, küfürler havada uçuyor.

arkadaş nedir bu millete eziyetiniz yahu, bayramınsa bayramın. sen de herkes gibi salonda, stadyumda falan kutlasana bayramını. bak bu memlekette, hem de memleketin başkentinde dört tane milli bayram kutlanıyor. bu kutlamalar stadyumda ve eski hipodromda yapılıyor. istanbul'daki kutlamalarda trafiğe kapatılacak alanlar önceden bildiriliyor, alternatif güzergahlar belirleniyor. kimse de mağdur olmuyor. bunlar milli bayram üstelik.

siz ne yapıyorsunuz peki? bayram ya, bayramlıkları gibip, haber maber vermeden yolu zart diye ortasından kesiyorsunuz. kestiğiniz yerde bir tane daracık yan yol var o kadar. dönecek başka bir cadde sokak falan yok. oraya kadar gelmiş arabaların sağ şeritte olanlarının o yoldan gitmeleri, sol şeritte olanların ise geldikleri yoldan toplu halde geri geri gitmelerinden başka çıkış şansları yok. geniş bir cadde olduğundan en sol şerittekinin de o kalabalıkta en sağa yanaşma şansı da yok.

kutlu olmasın bayramınız. o arabaların içindekilere, saatlerdir yol açılacakmış gibi şartlanıp penceremin önünde korna çalan sürücüler yüzünden bana çektirdiğiniz eziyet yüzünden kutlu olmasın.

aha da ambulans geliyor bir de.
  • göbeğinden geçmek suretiyle kaosu en canlı şekliyle bana göstermiş bayramdır. ışıklarda saniyede 3 korna ortalamasıyla çıldıran sürücüler mi ararsın, arabayla bir gün öncesinde 7-8 dakikada aldığın yolu tam 40 dakikada aşabilmeye mi yanarsın bilemedim. en sonunda taksimi de kapatmışlar tamamen trafiğe oh ne ala; kutlayın bayramınızı tabi bayram evet bayram..
  • ben hep 1 mayis diye bilirdim ama değilmiş. o gün de bayram olmuş kadar sevinen polisler vardi
  • küçükken kutlamalardan birine sokakta denk gelmiştim. motorlu polisler kaldırımdaki insanlara hobby çikolata atıyordu. bir tanesi yanıma gelip tüm paketi verip gitmişti. ya ben çok sevimliydim ya da adam yorulmuştu artık.
  • bu saatten sonra hangi yüzle kutlanacağını merak ettiğim bayram.
  • böğün kutlanan bayram.