şükela:  tümü | bugün
  • evine işine gitmek için dolmuşçunun bile nazını çekmek zorunda kalmış talihsiz bi nesil.
  • sonrasında bu çökme kalkma boşa gitmesin diye bir baba hindi hey allah arabaya bindi hey allah yapmıştır.
  • o değil de, tamam biz çöktük ama o kafaların yarısı dışardan görünürdü. çünkü organize bir halay ekibi olmadığımız için çök kalklarda bazı beceriksizler olurdu. adam cool ama dayak yemek de istemediğinden yalandan hafif eğiliyor. ama bizim kadar değil..

o kafanın yarısı dışarda ve polis o minibüsü boş sanıyor!
  • izmir`de hala mevcut bir nesil. (efsaneligi tartisilir bence)
  • kusura bakilmasin. efsane degil, gazoz nesildir. bir araya gelemeyen turkiye toplumunun resmidir. sonra da vay soyleyiz, vay boyleyiz diyen nesildir. sen bir hafta boyunca binme o dolmusu protesto icin. bak bakalim bir daha ayakta yolcu tasiyor mu. sen patates cuvali misin kendini ayakta tasitiyorsun?

oturacak yolcu sayisi da, ayaktaki yolcu sayisinin da azami sayisi bellidir. fazlasi suctur.

seni ayakta goturmesinin yasak oldugunu bile bile, hem ceza yemeyi goze alarak hem de senin canini(sanirim sokakta buldugun) riske atarak bindiriyor. sen de buna onay veriyorsun ki biniyorsun. sana egil dese pasa pasa egileceksin. sana deve-cuce oynatsa oynayacaksin.

"e ne yapalim?"ci nesildir. elinin korunu yap. ne yapalim diye diye kendine hak gordugun seyler yuzunden toplumu bu hale getiren, dolmusta kendini egip bukturen sensin. hic bakma oyle evet sensin.
  • çocukları metrobüste dizini bile kıramayan nesildir. dün çağlayan'dan ayvansaray'a gideyim dedim nasıl gittiğimi ne sen sor ne ben söyleyeyim.
  • dolmuşçunun teşekkürler arkadaşlar demesiyle olay sonlanırdı.

kalkarken çalan müzik çökertmeden çıktım da halil'im
  • kızılay dikmen hattında hergün yaşanan sıradan olay. sanki bana minübüste sigara içmiş efsane nesil *