şükela:  tümü | bugün
  • edit: https://onlineislemler.egm.gov.tr/…falar/ihbar.aspx üzerinden online şikayet oluşturmak ve cumhuriyet başsavcılığına dilekçe vermek tavsiyeleri geldi. ben ilkini kesinlikle yapacağım, ikincisi konusunda kararsızım. rahatsız olduysanız sizin de aynı şikayetleri yapmanızı tavsiye ederim. egm şikayeti için adres gerekirse: atakent, 206. sk., 34307 küçükçekmece/istanbul

cimerin bir yaptırımı olmadığı için nereye şikayet etmem gerektiğini bilmiyorum. instagramda denk geldiğim polis kılığına girerek kız tavlamaya çalışan sözde şaka ekibinin vukuatıdır. adamlar polis kılığına girip saçma şeyler yapıp polise olan zaten düşük güveni iyice diplere çekmekle kalmıyor bir de utanmadan instagramda paylaşıyorlar. aynı ekibin “türkiye’de kızın poposuna vurup suçu başkasının üstüne atmak” diye de videosu vardır. hatta ekip o videoda “böyle şaka mı olur” diye sesini yükselten birinin üzerine yürüyor. saçma olayları normalleştirmeye çalışıyor.

nereye şikayet etmem gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz, şikayet etmek istiyorum. mantıklı bir tavsiye gelirse edit olarak eklerim, siz de şikayet edin.

polis şakası
    taciz şakası

instagram hesapları:
    harbi9geyik
    harbiponciik
    serkangnnx
  • polis kiligiyla tavlanacak kadar yokluktaki kadin zaten adami cig cig siker diye dusunuyorum ama siz bilirsiniz tabi..
  • --- spoiler ---

5237 s.lı türk ceza kanunu madde 264

özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma

(1) bir rütbe veya kamu görevinin veya mesleğin, resmi elbisesini yetkisi olmaksızın alenen ve başkalarını yanıltacak şekilde giyen veya hakkı olmayan nişan veya madalyaları takan kimseye üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) elbisenin sağlayacağı kolaylık ve olanaklardan yararlanarak bir suç işlenirse, yalnız bu fiilden ötürü yukarıdaki fıkrada belirtilen cezalar üçte biri oranında artırılarak hükmolunur.
    --- spoiler ---

böyle bir durumda şikayet etmek isteyen elindeki kamera kayıtları ve şahısların kimliğiyle cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulursa; failler asliye ceza mahkemesinde yargılanır, hükmün açıklanmasının geri bırakılması alırlar, eğer daha önceden bir hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı varsa o da açıklanır ikisini beraber yatarlar.

edit: donjohnston isimli hukukçu suser bu suçun ön ödemeli suçlar kapsamına alındığını bildirdi.

3000 tl gibi bir meblağı ödemeyi göze alırsanız polis itfayeci veya hakim kılığına girip istediğiniz serseriliği yapabilirsiniz...

tabii yaptığınız eylem ayrı bir suç veya tazminat konusu oluşturuyorsa ayrı yargılanırsız...

kanunlar böyle...
  • insanların şaka ve eşek şakasının farkını bilmemesi normaldir belki de. ama insanlık bilinmesi gerekli bir olgudur. şaka yapacağım diye insanı taciz etmek farklı bir boyuttur.

üstte kalması gereken bir başlık. biliniz taciz kadınlar için ince noktadır. sokakta gidip insanlar sizden uzak duruyorken, sizinle konuşmak bile istemiyorken onlarla iletişim kurmayiniz. bu yeni nesil saygısız, insan ilişkileri hakkında bir fikri olmayan ve tacizi normal bir şey sanan bir kuşak olmamalı.
  • ne ile karsilasacagimi bilerek izledim ve yine izlerken oturdugum yerde gerildim. dun gece nostalji olarakcetin ciftcioglunun sakaci programini izliyordum, naif ve zeka dolu sakalar karsisinda gozlerim dolmustu. bir de gunumuze bakiyorum saka ve sosyal deney adi altinda aptalliklariyla prim yapan bu insanlara bakiyorum ne desem havada kaliyor
  • stockholm sendromu
  • dikkat et.
    sonra polis de kız kılığına girip copu geçirmesin bir yerine.
  • videodaki beyaz tişörtlü, eğer araya girmeselerdi içinden geçecekti elemanın... *
  • ergenlerin eşeğin kulağına su kaçırdığı şakalardır