• polis okulundayken hukuka giriş dersinde bize bir şey öğretmişlerdi “suçu işleyen cezasıyla mükelleftir”. açıklamaya gerek olamayacak kadar basit ve net bir cümle.

yanından geçtiği rütbeliyi fark etmeyip selam vermeyen bir öğrenci yüzünden herkesi içtima alanına topladılar. binlerce genç kız ve genç erkek. yüzlerce kez çök kalk yaptık. o kadar çok eğilip kalkarsanız dördüncü kattaki yatakhaneye sadece merdivenleri geri geri çıkarak ulaşabilirsiniz. ranzanın üst katında yatanlar bacaklarıyla iterek değil kollarıyla çekerek kendilerini ranzaya çıkartabilir. ağlayanlar olur, kıvrananlar. utançtan kimse kimsenin yüzüne bakamaz. bir kaç güne ancak geçer. zaten okul bitene kadar bu eziyeti çok kez yaşayacaksınız.

bırakıp gidemezsinizde. akşam olunca okulun giriş kapısı kapanır sadece nöbetçi amirin talimatıyla açılırdı. bizim polis okunun etrafında yüksek duvarlar yoktu. sadece yoldan geçenin içeriyi göremeyeceği kadar bir duvar vardı. duvarın üstüne yalandan bir dikenli tel çekilmişti. çünkü sizi içeride tutan şey ne o kapıydı ne duvardı nede dikenli tel. sizi tutan okulun babanıza imzalattığı 85 bin liralık senetti. polis okulundaki kimsenin babasında o kadar para yoktu.

polis okulunda hayat gerçek manada ezicidir. birinci sınıfta iken üst sınıflar sizin amirinizdir. onlara abi-abla dersiniz isimleriyle hitap edemezsiniz. devrecilik denilen akla gelip icat edilmiş en büyük çakallık yüzlerce gözle sürekli peşinizdedir. okuduğum gazeteyi tasnif etmeyen üst devrem gazetemi elimden alıp parçalayıp çöpe attı bir şey diyemedim. yere attıkları izmaritleri topladım. kış ortasında duş alırken sıcak suyumu kestiler soğuk suyladuş aldım. okuduğum kitabı beğenmediler elimden aldılar geri alamadım.
    ikinci sınıfta iken aynı devreciliği sizin yapmanız istenir. çoğu salak da bunu yapar. bu sistematik zulüm iki yıl boyunca her gün böyle devam eder. böyle aptalca ve yobazca şeyler ile sizi eğittiklerini, polislik mesleğine hazırladıklarını düşünürler.

sonra devlet belinize silah, cebinize para, elinize kimlik verip sizi mezun eder.

sizde adalet için çalışmaya hazır, iyi eğitim almış, bir polis olarak görev alırsınız.

edit: okuldan görüştüğüm bazı arkadaşlardan okulda görevli bütün rütbeli personelin fetö'den ihraç edildiğini öğrendim.
  • bugün adanadakinin önünden geçerken, izmir marşının çalındığına şahit oldugum, polis yetiştirme yurdu.
  • eğitim sürecini merak ettiğim yüksek okul
  • mülakat sonucu başarılı birisi olarak vereceğim tavsiyeler:

-ösym'nin o yıl içinde yaptığı tyt sınavından 250 puan alma şartı olsa da 300 üstü alan fark atar (yerleştirme puanı değil, ham puan)
    - ve fyt 42 üstü yapan daha da büyük fark atar
    -bu sonuçlar ile mülakata yüksek avantajla girersiniz mülakatta taban puan (70) bile alsanız asıl olarak kazanma ihtimaliniz oldukça yüksek.

sıralama belirlemeye esas puanınızı;
    %25 temel yeterlilik testi puanı,
    %25 fiziksel yeterlilik sınavı,
    %50 sözlü mülakat sınavı etkiler.

tyt ve fytsi çok düşük olan birisi ancak mülakattan 95-100 alarak kazanabilir

yani eğer tyt puanı 300 altı ve fyt ~48sn ise buradaki eksiği kapatmak için mülakatınız çok olumlu olmalı ki açık kapansın.

mülakatta hitabetiniz, diksiyonunuz, duruşumuz, ses tonunuz yüksek derecede önem arz ediyor. özgüvenli duruş ve konuşma sergilemek elzem. kartta çektiğiniz soruyu bilemeseniz bile alınırsınız emin olun yeter ki konuşma beceriniz olsun. zaten soruyuda bilirseniz alınmama gibi bir ihtimal yok tipiniz, bakımınız, tıraşınız, giyiminiz yerinde olduktan sonra.

kadınlar için kastamonu pmyo var sadece
    erkekler için samsun, izmir, kırıkkale. bana samsun pmyo çıkmıştı.
  • sanırım bu okulu bitirenler kısa dönem askerlik yapacak.sosyal bilimler meslek yuksekokulunu bitirenler 15 ay askerlik yapıyor.adalet bu olsa gerek.
  • ilk mezunlarını bu sene verecek olan ve amacı eğitimli,bilgili polisler yetiştirmek olan okul.türkiye'de 20 adet bulunmaktadır.ilk mezunlarının büyük ihtimalle çevikkuvvet olmaları beklenmektedir.mezun oldukları ve göreve başladıkları andan itibaren gözler üzerlerinde olacaktır.zira farklı bir anlayış ve daha eğitimli olma öngörüsüyle yetiştirilmektedirler.
  • hayatımızı siken fetocuların padişah olduğu eğitim kurumuydu. pmyolular iyi bilir okulu 39,5 puan ile tamamlamıştım. tecrit üstüne tecrit çakıyorlardı bana. en son benimle uğraşan komiser yardımcısına ben atılırsam sen rahat gezeceğinimi sanıyorsun çoluk çocuğunu kurşuna dizerim diyince benimle uğraşmayı bırakmıştı. sonradan anladık fetocu olduklarını hepsi 2016/2017 de khk lar ile atıldılar. fakat bizim haketmeden çektiğimiz eziyet kim telafi edecek
  • 2 yılımı geçirdiğim toplama kampi benzeri bir mahzen, orayı anlatmaya kalksam kelimeler kifayetsiz kalır. ısmini dahi anmak istemem,ama ne zaman nazi almanyasinin toplama kamplariyla ilgili bir filmini izlemem aklima orasi geliverir.

o zaman bize eziyet cektiren amir bozuntulari fetö den şu an içeride yatmaktadır.
  • ygs'de barajı geçeni alan okul.daha seçici olması dileğiyle...
hesabın var mı? giriş yap