şükela:  tümü | bugün
 • bir çok şekilde tezahür edebilir.

  yer : fatih sultan mehmet koprusu, 129l numaralı otobüs
  tarih,saat : 5 aralık 2008,8:40

  daha sonraları polis olduğu öğrenilen şahıs kavacık durağından otobüse biner.köprüye gelindiğinde otobüsün ön tarafında bir arbede görülür.arbede sırasında birinin şöföre müdahale ettiği görülür. insanlar kavacıktan binen şahısı şöförden uzaklaştırır, şöför köprü çıkışında otobüsü sağa çeker ve polisi arar,durumu anlatır.bir kaç dakika sonrasında şahısın polis olduğu, şöföre kimliğini göstermediği,köprü üzerinde inmek istediğini, şöför durmak istemeyince de şöförün boğazına sarıldığı öğrenilir.

  şahıs insanlar üzerine yürüyünce eline kimliğini alıp sırıtarak insanlara gösterir ve "şikayet edin" der. otobüsteki insanların büyük bir kısmı işe geç kaldıklarını bahane ederek başka otobüslerle olay yerinden uzaklaşır.olay yerinde sadece 4-5 kişi ,şöför ve şahıs kalır. şahısla girilen dialoglarda şahıs sinirlenir. insanların(özellikle benim) üzerine yürür. şöför başına gelecekleri farkedip "ben şikayetci değilim" der. şahıs "şikayetci olmazsan seni şikayetci olacağın bir hale getiririm" diyerek şöförü tehdit eder. 10-15 dakika sonra ekip arabası gelir. şahıs polis arabasına binerken şahsıma "seni başka bir yerde yakalarsam ...." dercesine parmağını sallar. şahıs,şöför ve tanıklık edeceğini söyleyen bir vatandaş ekip arabasıyla olay yerinden uzaklaşır.

  aradan aylar geçer ve şöföre 129l de rastlanmaz. şöföre olabilecekler şöyle bir akıldan geçirilir. kara kara düşünülür.

  (bkz: ne olacak bu memleketin hali)
 • (bkz: #16981446)
 • özellikle de kafasına o kask mıdır nedir onu takıp, kameralar çekse de nasılsa tanınmayacağını (hoş tanınsa sanki hakkında soruşturma açılacak. hadi açıldı diyelim sanki bişey olacak) bilerek, insanlıktan çıkmışcasına göstericileri eylemcileri ya da eylem yapılan yere yolu düşenleri kısacasına önüne gelen herkesi döven polisin kendisine hak gördüğü şiddettir.
 • hindistan dolaylarından geliyor:

  bambalapitiya polisinin resmi açıklamasına göre, geçen tren ve arabalara taş atan akıl hastası bir genç, polislere de taş attıktan sonra denize atlayıp boğulmuş. aşağıdaysa olayın bir kameraman tarafından tesadüfen çekilen görüntüleri var.

  http://www.liveleak.com/view?i=6fe_1256906333

  (bkz: iki resim arasındaki x farkı bulunuz)
 • (bkz: #18593934)