şükela:  tümü | bugün
 • edit,
  adana valiliği açıklaması,

  https://twitter.com/…tatus/1255034534048997376?s=19

  "27.04.2020 günü saat 12.00 sıralarında seyhan ilçesi sucuzade mahallesi’nde seyhan ilçe emniyet müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin uygulama yaptığı esnada, uygulama noktasında dur ikazına uymayarak kaçan suriye uyruklu a. h. isimli şahıs, uyarı ateşi açılması esnasında kazaen yaralanmıştır.
  yaralı olarak hastaneye sevk edilen a. h yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir.
  ilgili polis memuru, açığa alınmış olup adli ve idari tahkikat devam etmektedir"
  kaçarken ön taraftan kalbinden nasıl vurulduğu umarım açığa çıkar.
  adana'da polisin uygulamasından kaçan 20 yaş altı suriyeli gencin vurulması, son dakika öldü geçiyor.
  yalniz tam olarak paylaştığım linklerin doğruluğundan emin değilim.
  çoğu kaynak bacaktan vurulma vermiş ama 2 kaynak kalbinden vurulduğunu gösteriyor.
  sonra başka kaynak kaza ile vurulduğunu yazmış.
  eğer doğruysa ailesi 20 yaş altı, ceza alma korkusu ile kaçtığını belirtmiş.
  konu yazdığım gibi tam belli değil ama ölen bir genç var.

  aynı görsel üzerine farklı başlıklar ile verilmiş, video için tam o olay yeri mı bilmiyorum.

  https://twitter.com/…tatus/1254836293403578376?s=19
  https://twitter.com/…tatus/1254758220935159810?s=19
  https://twitter.com/…tatus/1254748129934614528?s=19
  https://twitter.com/…tatus/1254734781566324738?s=19
  https://twitter.com/…tatus/1254764896761384960?s=19
 • amerikada trafik kontrolünde bile seni durduklarında araç içinde polis müsade edene kadar ellerini kaldırıp beklersin. uymazsan vurulma ihtimalin çok yüksek. tabi eyalete göre de değişir bu. ölmeseydi iyi olabilirdi ama vurulma olayı bana göre normal. kaçmasaydın. suçlusun ki kaçıyorsun.

  edit : vurulma olayı normal derken kişinin öldürülmesini veya kötü bir şekilde vurulmasını savunmuyorum. ölen kişi 17 yaşında olduğu için polis vurmamalıydı gibi bir çok mesaj geliyor ama burda ben kişiye göre değil olaya genel bakarak yazdım. olay genel olarak 18 yaş üstü, farklı bir cinsiyette,farklı bir ülke veya şehirde de vuku bulabilirdi. vurulan kişi suçlu olmasa bile kaçtığı için suçlu duruma düşer ve ben polisimden askerimden bu zamana kadar kaçmadım. ve şunu da iyi biliyorum ki yarın öbür gün başıma bir olay geldiğinde ben, polisimden askerimden yardım isteyeceğim.

  edit2: burası amerika değil diyip amerikadaki bireysel silahlanmaya dikkat çeken arkadaşlar, ülkemizdeki terörist unsurların faaliyetlerinden, bu kişilerin sahip olduğu silahları geçtim gübreden bile patlayıcı yaptığından, geçmişte yapılan köy baskınlarından, şehrin merkezinde patlayan bombalardan haberi yok heralde. bazı detaylar ortaya çıktığı için duyar kasmayı bırakın, o an kaçan kişinin ne amaçla kaçtığını kimse bilemezdi. böyle yaşanmışlıkların olduğu bir ülkede en kötü ihtimali düşünmek de normaldir. o kişi kaçıp da birine zarar verseydi bu sefer de güvenlik güçleri işini yapmıyor diye zırvalardınız. ikiyüzlülülüğü bırakın ve yazdığımı lütfen idrak edin.edemiyorsanız da küfretmeyi bırakın. gerçekten komik oluyorsunuz.kimsenin yaşı da alnında yazmıyor. kimse kimsenin de niyetini gerçekten bilemez. evet burası amerika değil.burası zaman zaman amerikadan daha tehlikeli bir ülke.

  edit3: vurması olayı normal denmesinden de polisin direkt çıkarıp sıkmasını ima ettiğimi anlayanlar olmuş pes vallahi... ve benim de başıma gelmesini isteyenler olmuş.benim nefret ile yazdığımdan bahsedenler kendilerinin ne yaptığının farkında değiller ne yazık ki...öyle bir şey yok arkadaşlar vurmak en son çare.öldürmekse kesinlikle doğru değil. yazılana saçma önyargılarla anlam katmayın,okuduğunuzu anlayamıyorsanız da gerçekten yazmayın.
 • adana seyhan'da gerçekleşmiştir. sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği için polis uygulamasından kaçan 17 yaşındaki çocuk "yanlışlıkla" vurulmuştur. havaya ateş eden polis'in silahını indirirken tekrar ateş aldığı söyleniyor.

  twitter'da dolanan video 18+

  --- spoiler ---
  iddiaya göre, "dur" ihtarına uymayan ali a.’nın arkasından havaya ateş açan polis, yere doğrulturken silahı tekrar ateşlenince ali a. kazara yaralandı. ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan ali a. tedavi altına alındı. yandaş kaynak
  --- spoiler ---

  edit: genç ölmüş, vuran polis tutuklanmıştır. adana valiliği açıklaması - tutuklandığına dair haber.
 • çocuk ne halt yemeye sokağa çıkıyor desek adı üstünde çocuk. polis ise çok dikkatli olmak zorunda . kendisine fiili müdahale edilmediği müddetçe silahını havaya sıkması yanlış bence. ama kalbine geldiğine göre karşılıklı bir arbede olmuş olabilir. ne desek yargısız infaz olur. allah rahmet eylesin.
 • ulan tamam vurursun da ayağından vur, bacağından vur. ne diye hayati fonksiyonlarını bitirecek yerden vuruyorsun beceriksiz. bu polislerin ilk vukuatı değil, bu konuda polisin yeterliliği sorgulanmalı.

  edit: bir sürü mesaj gelmiş bacağından vuruldu bilgisi geçiyor diye. bakın bakalım neresinden vurulmuş

  --- spoiler ---

  video +18
  --- spoiler ---

  edit 2 : twitter’da #aliyiöldürenlernerede hashtagi ile farklı görüntülere bakabilirsiniz.

  edit 3: aranızda “ölen suriyeliymiş yalnız” diye mesaj atan hayvanlar var.
 • allah rahmet eylesin ama kaçmayacaksın kardeşim. belki canlı bombasın, belki teroristsin..

  dur, kontrolünü yapsınlar, geç git.

  edit: bazı arkadaşlar, çocuğun 17 yaşında olduğunu, o yaşta ne canlı bombası olacağını söylemiş. canlı bombanın yaşı olmaz. onlar için şöyle bir haber bırakayım.

  --- spoiler ---

  gaziantep'teki sokakta organize edilen düğünde canlı bomba saldırısı yaşandı. son gelen verilere göre patlamada 51 kişi yaşamını yitirdi, 17'si ağır 69 kişi yaralandı. cumhurbaşkanı erdoğan, canlı bombanın 12-14 yaşlarındaki bir çocuk olduğunu açıkladı.
  http://www.cumhuriyet.com.tr/…-olu-69-yarali-587910
  --- spoiler ---

  evet bir çocuk 51 kişiyi bomba ile öldürmüş. tamam bu olayda çocuk belki canlı bomba çıkmamış ama o olayda polis önceden o çocuğu durdurmak isterken öldürse, çocuk için de " neden öldürüldü?" diye eleştirecek adamlar gelip burada polise kinlerini kusmuşlar.
 • üç beş ayda polis yetiştirilirse kalbinden de vurur beyninden de dediğim haber. ulan silah eğitimini bari en az üç dört ay verin be.
  suriyeli diye gündeme dahi girmemiş yitip gitmiş genç.
  polis ‘hak edeni’ vurmaya vursun hiç sorun değil. lakin bacağından, kolundan vs öldürücü olmayan yerlerinden vursun etkisiz hale getirsin. kalp ne amk ya.

  edit gelen mesajlar gerçekten iğrenç. ‘öldürülen suri sonuçta ne diye gündem yapıyorsunuz’ diyor bir mahlukat. ve bunla aynı ortamı soluyoruz.
  polisin suçlu olduğunu koskoca vali belirtmiş ve açığa aldık demiş soruşturmamızı başlattık demiş hala bizim bazı dangalaklar polis suçsuz polis haklı diye sıçmık sıçmık konuşmalar yapıyor. ulan gencecik bir genç yaşamını yitirdi bre amınakoduklarım diye suratlarına tüküremiyorsun ya en üzücüsüde o. kendisinin kardeşi aynı durumda bir polis tarafından öldürülse o polisi orda linç etmek için götünü yırtacak olanlar burda gelmiş geveliyor.
  birazcık empati lütfen.
 • olayı görenlerin anlattığına göre; çocuk dur ihtarına uymuyor, polis baya bir kovalıyor, daha sonra ayağına sıkıyor(isabet almıyor) , daha sonra çocuk dönüyor, bu sırada havaya tekrar ateş ediyor sonradan silahını indirirken silah tekrar ateş alıyor. bu senaryoda polis hatalı mı? evet. ancak bu olayı polis düşmanlığı yapmak için kullanacak bir sürü kitle var. onlara alet olmayalım lütfen.

  edit: polis düşmanlığından kastımı herkes biliyor, anlamamazlıktan gelmenin alemi yok. kuruma olan düşmanlığı kimlerin yaptığını biliyoruz. kişisel olarak hata yapan polis de cezasını çekmeli. polis suçsuz demiyor kimse.
 • oha lan. adamı bildiğin kalbinden vurmuş.

  halen daha gencin yaşama hakkını savunmadan önce polis falan savunanlar var. hele bir önce sorgula lan acaba kalbinden birinin vurulması normal mi diye.

  siz hayvan bile değilsiniz bırak insanı. ulan önce bir neden vurdun gencecik çocuğu kalbinden diye sorun lan polisi savunmaya geçmeden önce.

  manyak bir polis sizi de tipinizden gıcık kapıp kalbinizden vurabilir. emin olmayın sizi asla vurmayacaklarını.

  bir de nasıl bu kadar eminsiniz lan adamın kaçtığına. öncelikle polis bu genci neden vurmuş araştırılsını demeniz gerekmez miydi insan olsaydınız.

  edit : abd'yi ornek veren bazi dingiller mesaj atiyor. biz yasalarimizda abd'yi degil avrupa'yı ornek aliyoruz. bizim ust mahkeme olarak kabul ettigimiz kurumlar da avrupa mahkemeleridir dingiller.

  avrupa'da kimseyi boyle bedavadan olduremezsiniz.
 • ülkeyi tanımlayan tek kelime: cinnet.