şükela:  tümü | bugün
 • evet olay antalya ilimizde gerçekleşiyor buyrun

  link

  --- spoiler ---

  antalya emniyet müdürü celal uzunkaya, emniyet personelinin planlı ve rutin uygulamalar dışında bar, pavyon, disko ve benzeri yerler ile oyun ve eğlence mekanlarına gitmesini yasakladı. uzunkaya, yasağın izindeki personeli de kapsadığını vurgularken, yazılı talimatıyla ilgili açıklamalarda bulundu ve "bu ilgili personelin görev harici abuk sabuk yerlere gitmemesi, giderse hakkında işlem yapılacağına ilişkin bir iç düzenleme. bu kamuoyunu ilgilendiren bir konu değil" dedi.
  --- spoiler ---

  bence bu saçmalıkta öte birşey değildir. hadi zaten mesai saatleri içinde mümkünatı yok ama izin günlerinde yasaklamak nedir? neye göre kime göre? temel hak ve özgürlüklerin kısıtlanması değil midir bu?
 • iyi iyi bence de olması gerekendir.
  biraz ucu kendilerine de dokunsun kahraman polisimizin bakalım o zaman faşizm dediğimizde yine aynı şekilde allah ne verdiyse joplarına davranacaklar mı ?
 • gerçekten yazacak bir şey bulamadım. sayın müdürü tebrik ederim. çok güzel düşünmüş. nihayetinde polis insan değil. eğlenmeye pavyona falan gitmesine gerek yok. e zaten 12/12 çalışan adamın bara gitmeye vakti de yok.

  once mesai saatlerini, iş yükünü ve polislere yaptığınız mobbingi düzenleseydiniz keşke. bu arada sayın müdüre soruyorum. evde içince sorun olur mu acaba?

  ortadoğu'da sıradan bir düzenleme.
 • yani madem kızlı erkekli ihbarda evi basıyorsun, o zaman çifte standart olmamalı.
 • (bkz: la bu antalya size ne etti)

  önce kamuya açık alanlarda alkol tüketimini yasakladınız. demememiz gerekiyor ama hadi eyvallah dedik herkes ağızı ile içmiyor diye. arkadaş senin personelin robocop değil ki. o adamın/kadının da işi dışında bir sosyal yaşantısı var. e bu sefer adamlar/kadınlar deşarj olamadıkları için iyice bize saracaklar.
 • bar, pavyon, disko ile sınırlı olmayandır.

  "bar, pavyon, disko ve benzeri yerler ile oyun ve eğlence mekanları..." derken, çocuğunu jokerland oyun salona götürüp iki atari oynayamayacak mı yurdum polisi?
  oyun mekanından kasıt kumarsa, kumar zaten yasak, bu tarz salonlar olduğunu biliyorsanız personele yasaklamak yerine gidip bassanız daha iyi olmaz mı?
 • abi pavyonu anlarım da zorlayınca. disko ve bar neden yasak? bu muhafazakar kesim barı ve diskoyu milletin soyunup birbirinin üzerine çikolata sürüp yaladığı yer mi zannediyor?

  oha amına koyiim, böyle saçmalık mı olur. içkili mekana gidemezsiniz diye yasak koymuş adamlar çaktırmadan.

  bu polisle de sınırlı kalmaz diye düşünüyorum. ondan sonra pür dinci olur tüm devlet memurları.

  bunun peşinden gelecek dayatmacılığı düşünün.

  korkutan gelişmedir.
 • yıllardır polis olmak için belirli tarikatlara, cemaatlere üye olma zorunluluğu olduğu için doğru uygulamadır.

  geleceksin tarikata, şeyhin elini öpeceksin, toplu zikir yapacaksın, el isteyeceksin, himmet için çalışacaksın sonra diskoda eller havaya?

  demek ki bunu yapan arkadaşlar var ki böyle bir yasak konulma gereği hissedilmiş.
 • izindeyken gidemeyince bi görev uydurup üniformayla falan gidip milletin de huzurunu kaçırırlar.
70 entry daha