şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu cinayet istanbul'un göbeği beşiktaş'ta herkesin gözü önünde gerçekleşiyorsa yakılan kürt köylerinde neler olduğunu varın siz hesap edin.

  dün dersim'de bebekler katledildi, bugün dolmabahçe önünde bir bebek doğmadan öldürüldü. haber kaynağının meşruluğunu tartışmayın atatürk'ün evi önünde gerçekleşen bu cinayetin tarihsel sürecini düşünün sadece.
 • din gerekli arkadaş, sırf bu olayı savunanlarda vicdan olmadığı için gerekli. hani diyorlar ya allah'a inanmayan adam her türlü kötülüğü yapabilir, dini olmayan adamın ahlakı falan olmaz diye. işte vicdanları ve ahlakları olmayan bu insanlar allah ve din korkusu sayesinde kendilerini ancak bu kadar tutabiliyorlar ve algı sınırlı olduğu için diğer insanları da kendileri gibi sanıyorlar.

  insanlıktan o kadar uzaktalar ki, bunların insan gibi görünmeleri için dine inanmaları gerekiyor. faiz haram diye bank asya'dan işlem yapıyorlar, faiz yerine vade farkı alıp veriyorlar. fark ne? hiçbir şey... ramazan ayı geliyor, dini bütün esnaflarımız fiyatları iki katına çıkartıyor... saçı uzun diye bir adamı dövebiliyorlar... dinlerine göre yalan büyük günah olmasına rağmen, gırla gidiyor, her konuda... çocuk istismarı zaten var... iftira, nifak, fesat, tecessüs, alay etmek... ohoo, yaz yaz bitmez. bunların sivri akıllıları hesap da yapıyordur bugün şundan bundan çırptık tesbihi şu kadar saydık mı, cumaya da gittik mi nötürleriz.

  bir de bu adamların dine inanmasalardı neler yapabileceklerini hayal edin.

  neyse; hayatta hiç bir şey olamacayak küçük beyinli insanların eline copu, silahı verirsen (ki polis dediğin böyle olur) kendini bir bok zannetmeye başlar işte.

  edit:

  bir insanın ahlaki davranışları anlayışa, eğitime ve sosyal bağlara dayanmalıdır; hiçbir dini temel gerekmez. insan, eğer ölümden sonra ceza korkusuyla ve ödül umuduyla kontrol altına alınmak zorundaysa, şüphesiz kötü bir yoldadır. - albert einstein
 • (bkz: terörün ve teröristin dostu polis sundu)

  polis derken, papua yeni gine polisi.

  (bkz: polis kibarlığı/@k mno4)
 • sorumluluk almayı gerektirir.

  kadın hamile olsun olmasın yerde tekmeleyen polis de, karnındaki bebekle gaz püskürtmenin adetten olduğu, şiddetin artık yaygınlığının iyi bilindiği bir ortama giren ve ortam "şiddetleninceye" dek orada kalmayı tercih eden kadın da davranışı için sorumluluk alabilecekse olay hiç de karmaşıklaşmıyor. içine siyaset girdiği için öyle görünüyor, hep olduğu gibi. örneğin, eşini döven adamdan, "x yaparsan gününü gösteririm" diyen adamla evlenip günü gösterilen kadından ne farkı var ki bu durumun?

  ancak, o da adettendir ya, şiddeti karşıdakinin bir davranışı yüzünden gösteririz, kendi yatkınlıklarımız değil. aynı şekilde, başımıza gelen herhangi kötü bir olayda başkalarını, başkaları yoksa da koşulları suçlarız. o da en rahatlatıcısıdır. ha siyaset girince farklı görünüyor, akıl önceki siyasi olaylara kayıyor. o da olur. hayatın her alanına yayılmış özelliklerimizden dışsallaştırınca gerçekten de her şey daha kolay oluyor. siyaset, terör, hükümet falan, hıhım.
 • kurtulu$ sava$i'nda hamile haliyle cepheye giden kadin buyuk kahraman, eyleme hamile giden ve ugradigi saldiri sonucu bebegini kaybeden kadin "ne bicim anne".

  sava$ta ermeniler bizim kadinlarimizin karnindaki bebekleri kiliclarinin ucunda sallandirmi$ hikayeleri anlatmak on puan, polis hamile kadini tekmeleyince "o da orada olmasaydi".

  hrant dink'in oldurulmesi tabi cok kotu bir $ey, ama o da neden oyle seyler yaziyordu?

  taciz edilmek tabi cok ayip bi$ey, ama gecenin o saatinde orda ne i$in var?

  kadina $iddet ne de tu kaka bi olay, ama kari koca arasina girilmez tabi.

  boyle bir olay i$te.
 • "onlar ümidin düşmanıdır sevgilim.
  akarsuyun, meyva çağında ağacın,
  serpilip gelişen hayatın düşmanı..." (nazım hikmet)
 • siyasi literatürümüze yeni bir deyim hediye etmiştir.

  (bkz: doğmamış çocuğa kefen biçmek)
 • pek çok kaynakta bahsedilen haberin altındaki yorumlara bakılırsa eylemci öğrenciye polis dayağının meşru olduğu ve şakşakçı topladığı bir ülkede "bırak taşıdığı canı, onun da canı varmış lan" dedirtmeye bile yetmemiş hadisedir. hele habertürk aynı habere hem kürtaj yapıldığını, hem de düşüğün yalnızca bir iddia olduğunu çünkü ö.o.'nun vücudunda darp izleri bulunmadığını hangi çelişkisiz akılla yazabilmiştir bilinmez.* http://www.haberturk.com/…ekmesiyle-cinayet-iddiasi
 • uğur kaymaz katledildiğinde "ama elinde kalaşnikov varmış" diyen zevatlara maruz kalmıştım. o gün hiç unutmuyorum, "herhalde ancak anne karnında bir çocuk öldüğünde seslerini kesecekler" diye düşünmüştüm. o gün dediklerimi hatırlattı acı acı.