şükela:  tümü | bugün
 • birisi yanlışlıkla vurulunca bile suç olduğunu bilen kişinin düşüncesidir. silahsız halkın arasında, düşman halkı olsa bile silahla ateş edilmez.
 • benim bu. o silahı çıkarırken öldürmek için çıkarmıyor belki, ama vicdanından dolayı değil; başına bir iş geleceğinden dolayı.
 • doğru düşünce. böyle düşünmeyen kişilerin inşallah en kısa zamanda bir akrabası bu şekilde ölür ve katili serbest kalır.
 • nereye ateş etse birisi vurulacaktı. ha ethem ha başkası. oradaki insanları ne gibi bir tehtid olarak görmüş olabilir ki?
  zenofobik bir polis ona yaklaşan dilenciyi vursa evet, kasten değil herifin fobisi var ama yine de o kişi zararsız. prensesin huzuru bozulcak diye orda silah çıkartmasına ne hacet?

  provakatörler mi acaba polise telekineziyle bunu yaptırdı?

  kimsenin masumu oynamasına gerek yok herkes neyin ne bok oldugunu biliyor, görüyor. giden canlar geri gelmiycek ama isteyerek öldürülmüş olsunlar ama yanlışlıkla.
 • ethemi değil de herhangi bir insanı, orada olsan seni de istemeyerek vurabileceğini de düşünen kişidir. havaya ateş ettim deyip tam kafa hizasına ateş ettiğini gören kişidir. kaskımı çıkarıp beni linç etmeye çalıştılar yalanına videoyu izlediğinde kaskını başında görüpte inanmayan kişidir. insandır. bok parçası yada göt kılı değildir.
 • çatışma görüntüleriyle verilip, vurulma anının hemen öncesinin kesildiği video dönüp duruyor, böylece meşrulaştırılmış olacak galiba. o, güya şimdi sıçtık diyen polis arkadaş, direkt kaçmak yerine yere düşen adamın suratına tekme atma sevdasıyla göstericilere yaklaşıyor. gene de hala ateş etmeden kaçabilecek mesafede. polis ancak kendisinin veya başkasının hayatı tehlikedeyse ve karşı taraf da silahlıysa kendininkine başvurabilir.
  inşallah senin veya bi sevdiğinin başına gelmez. gene böyle yumuşatmak zorunda kalmazsın. inşallah kimsenin başına gelmez.
 • (bkz: kast)
  (bkz: olası kast)
  (bkz: bilinçli taksir)
  (bkz: taksir)
 • bunu söyleyen kişinin youtube'u açıp polis şiddetini izlemesini rice ediyorum... polislerin, plastik mermileri atarken insanların kafalarına nasıl nişan aldıklarını, gaz bombalarını yere atmak yerine insanların nerelerine isabet ettirmek için uğraştıklarını, yere düşenlere nasıl tekme, tokat dalarak öldürme isteğiyle dövdüklerini, göz altına alınan kişileri coplarken ne küfürler ettiklerini izle ne olur...

  polis günlerdir, bu ülkenin okumuş pırıl pırıl gençlerine, karşısında düşman birlikleri varmışçasına "ana avrat küfürle", "allah allah" nidalarıyla nasıl saldırıyor, izle öğren...

  son olarak; bu olayların başında, şiddeti başlatan polisten başkası değildi...

  tanım: polis şiddetini yaşamamış, evinde koltuğundan izleyen, izlediğiyle yetinen, sorgulama mekanizması oluşmamış kişi saçmalaması...
hesabın var mı? giriş yap