• sabah 5 -7 arası devrimcilerin evlerini basmak, insanlara kendi evlerinde işkence yapmak, cinsel tacizde bulunmak, üniversite öpğrencilerinin evlerine kısa orta menzilli taarruz tipi silahlarla girmek.
  • insanların can ve mal güvenliğini korumaktır.

polis haklı haksız ayırımı yapamaz. dış mihraklar, faiz lobisi, birkaç çapulcu ayırımı yapamaz. kim olursa olsun önce insanlara zarar gelmemesini düşünür. "korumak" öncelikli görevidir.

ben böyle biliyorum. sonradan görev tanımı değiştirilmiş olabilir. görev tanımı değiştirilmiş ve ben hala öğrenemişsem tüm polis teşkilatından özür dilerim.
  • polisin temel görevi; ülkenin güvenliğini sağlamak, suçları önlemek ve olayları açığa kavuşturmaktır.

türk polisi ne yapar; halkı kendilerine karşı korunmasız bırakır, suç işler ve olayların üstünü örtmede ustadır.
  • halk için eziyet, akp için hizmet etmektir.
  • normalde, halkın can-mal güvenliğini sağlamaktır.

güya...

güya...

artık şunlardır çünkü pek değerli polisimizin görevleri;

** halka su sıkmaktır, tomalar ile.

** halka cop kullanmaktır.

** halka biber gazı kapsüllerini fırlatmaktır.

** halka iyi davranmamaktır, sokak aralarında

-----ekleme-----:

dün geceden sonra yaşanan taksim polis saldırısında ise, "allah allah" nidaları eşliğinde,
    halka "biber gazı, sayısız plastik mermi, kimyasal maddeli-teni yakan su ve cop" ile saldıran polisin yine kask numaralarını kapattığı görülmektedir.
    nedeni ise bellidir.

buyrun kaynak;

http://haber.sol.org.tr/…llaniyor-0245-haberi-75165
  • sanırım artık tek görevi rapor tutarak üst makama bildirmek.
    yaşadığım olaylar sonucunda tek gözlemlediğim bulgu buydu. hırsızlık olayı yaşadığımda gelip rapor tutup gitmişlerdi. şikayetçi olduğum başka bir hırsızlıkta hırsızı bildiğim ve yakalattığım suriyeli olayında polisin kurduğu cümle buydu "şikayetçi olsan da bir kaç haftaya yine özgür olur çünkü hapishane de yer yok." bir bar kavgasında karakoka götürülüp sadece ifade vermiştim. bilemiyorum...
hesabın var mı? giriş yap