şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "hdp standını korumakla görevli polis, siyah bir araçtan ‘ölürüm türkiyem’ şarkısını açarak, hdp’lilere dönüp ‘bozkurt işareti’ yaptı."

  https://www.artigercek.com/…e-bozkurt-isareti-yapti

  kabul edilmelidir ki, parti devletine dönüştürülen türkiye'de kimse güvende değildir. bahçeli ve erdoğan'ın paslaşarak ürettiği nefret söylemleri bu ülkeyi büyük bir çatışmaya götürüyor. kurumlar da nefret söyleminin neferi oluyor. ister komünist, ister şeriatçı, ister akp'li ister chp2li olsun, polis sadece polistir. ülkenin güvenliğinin omurgası, siyasetten arınmış güvenlik güçleridir. aksi halde, polis de kendi arasında bölünür ve içsavaşın tohumları atılmış olur.
 • acaba o polis 2010 yılında da bozkurt işareti yapabilir miydi!
 • açık net iş ahlaksızlığıdır
 • oysa ki apo bayrağı açıp gerillaya selam göndermeliydi.

  not: mustafa kemal.

  edit: tabi ki entry seri eksilenmiş, çünkü zülfü yare dokunduk.

  herkes açmış yönetmeliktir tüzüktür, yok memurdur şöyledir böyledir, kuralcılık oynuyor.

  ben pkklılara duyar kasacak kadar ahlaksız değilim!

  edit2: bir pkklı da özelden salyalar saçarak küfrediyor, gidip köpek sikmeliymişim, biz bunu iyi bilirmişiz. bu kadar aşağılık bir zihniyeti arasanız bulamazsınız.

  bir zihnisinir de çindeki uygurların durumuna gönderme yaparak kendince çelişki yaratmış. siz uygurların şehirlerinde barikat kurup terör estirdiğini duydunuz mu? ya da uygur türklerini sansürsüz dinleyebilir misiniz? bu nasıl bir ahlaksızlık?

  son edit: bu yazımda sanki polisi savunmuşum gibi benim atatürkçülüğümü sorgulama cesaretini gösteren ne idüğü belirsizler var. polisin yaptığı yanlıştır, hatta tahriktir. cezası da verilmeyecek muhtemelen ülkenin geldiği şu noktada. ancak ikiyüzlülüğünüz öyle bir boyuta geldi ki şu saçma hareketten tüm polis teşkilatını aşağılayanı mı ararsın, türkçülüğe dil uzatanı mı ararsın.. ekşideki mastürbasyon başlıklarından bir haline geldi burası. ne desek boş.
 • turk polisi'nin turklerin simgesini yapmasi hadisesidir.
 • yerinde bir eylemdir.

  kendisi öldürmek isteyen teröristlere selam mı verecekti?
 • suçsuz polisleri evlerinde hunharca katleden şerefsizlere selam vermesi beklenemezdi.
 • ya bu aptal türkçülük-milliyetçilik zehri sözlükteki birçok malın beynini uyuşturmuş ya da sözlükteki trollük had safhada.

  hdp nefreti gözlerini öyle köreltmiş ki, bu kadar aptal eylemleri savunacak kadar düşmüşler. tebrikler sayın polis. vatanı kurtardınız. tebrikler türkçüler, türkün gücünü dünya gördü.
 • vergilerimizle maaşını alan iş ahlakından yoksun bir kamu personelinin hareketi. 1 kuruş hakkım varsa maaşında zehir zıkkım olsun.

  edit: elektrik faturası esprisi yapmayanlar hakkında kamu davası açıyorlarmış sanırım.
 • 657 sayılı kanun, bölüm: 2, ödev ve sorumluluklar

  tarafsızlık ve bağlılık

  madde 7:

  "devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar."

  edit: normalde bu suçun disiplin cezası bildiğim kadarıyla en az kademe durdurulmasıdır. ama referans bulamadım.

  tabi, "ceza" diye "taltif almaya bile gidebilir bu iş.