şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  polis, kokoreççide garsonu tokatladı, iş yeri sahibine tabanca doğrulttu

  karaman'da komiser yardımcısı e.e., üç meslektaşıyla gittiği kokoreççide, kendileriyle ilgilenilmediğini öne sürüp, garsonu tokatladı, tartıştığı iş yeri sahibini yumruklayıp, başına tabanca doğrulttu. e.e.'nin yanındaki özel harekât polisi b.ş. de garsonu dövdü. olay, iş yerindeki güvenlik kamerasına yansıdı.
  --- spoiler ---

  kaynak

  kamera kayıtları
 • görevden alınıp, mahkeme sonucunda ağır tazminatlar ödeyip bir daha devlet kurumlarında çalıştırılmaması gereken 2 kişidirler. tabi bu normal şartlarda. şimdi kokoreçcinin fetöcü olma ihtimali falan derken ceza almadan insan içine salınabilirler.

  edit: video (hayranim adlı yazar arkadaş bulmuş sağolsun)
  video'yu izlemeden yorum yapmak istemedim, şimdi izledim. önce ilgili video

  açıkca görüldüğü üzere ne garsonun ne de mekan sahibinin bir kabahati bulunuyor. masaya gelen garsona dayılanan bir polis, tokat atyor. garson saygılı ses bile etmiyor. büyük ihtimal birde azar kayıyor çocuğa. hesap ödemeye gidince herkes sakinden aynı polis yanındakilerden güç alarak mekan sahibine yumruk sallıyor. mekan sahibi fark edip kaçıyor ve istese kolayca dövebileceği memuru biraz tartaklıyor. polis yanındakilerin gazına gelerek mekan sahibine tekrar saldırıyor. bir başka polis ise kavgaya karışıp garsonu dövüyor. diğer polisler mekan sahibini tutarken ilk olay çıkartan polis tekrar efelenerek, eli kolu tutulan adama dalıyor. mekan kadın ve çocuk dolu olsa da umursamadan olay çıkartıyorlar. söylenene göre tabanca çekip, insanların canını hiçe sayarak ateş de edilmiş. müşteriler canlarını kurtarmak için polislerden kaçmaya başlıyor.

  bu anlattıklarım yaşanan olaylar, yorum yapmadım. daha önce bende buna benzer bir olay yaşadım, tüm polis teşkilatı elbet böyle değil. polisler kötü demek yanlış olur. benim başıma da bu şekil bir durum geldi, iki polis memuru o zamanlar çalıştığım dükkandan alışveriş yaparak, biz para ödemeyiz diye gittiler. aldıkları belki 10 lira tutmaz ama peşine düştüm. en son ayağımıza kadar gelip, özür dileyip. aldıklarını iade ettiler. bu süreçte bana en çok destek olan ise diğer polis memurlarıydı. karakol amirleri çok çaba sarf etti. o yüzden hala eminim ki türk polisi bunlar gibi değil.
 • soruşturma açılıp 2 sene terfi almama cezası verilir en fazla.
 • savunmasında "cumhurbaşkanımıza hakaret etti" diyecek ve terfi alacak polis. unutmayın, polis sizin arkadaşınızdır, dostunuzdur.
 • tam da bu yüzden, kolluk kuvveti olarak görev yapan, silah taşıyan, güvenlik görevlisinden askerine, polisine herkesin, tek tek , rütbesine bakılmaksızın, güvenilir kurumlar ve doktorlar tarafından, düzenli olarak psikolojik kontrollere tabii tutulması gerekiyor.

  bunu normal bir ruh hali yapamaz çünkü. huzur ve asayiş sağlaması için kendisine emanet edilen silahı yok sebepler vatandaşa doğrultmanın affı olmamalı. o silahı doğrultan, o tetiği de çeker.
 • zamanla bozulan yeniçeri ocağının istanbul esnafını haraca bağlayıp eşkıyalık yapmasına benzeyen vaka. yanlış değilse artık kpss şartsız özel harekatçı, fakülte bitirmeyen polis yapılıyor.

  (bkz: ya ne olacağıdı)
 • küfürlerden sonra gelen edit; öncelikle ben bu entry yazmadan önce olay videosunu izleyememiştim. bu nedenle hiçbir zaman güvenmediğim habercilik gayın organlarına itimat etmeyip işin içinde başka bir iş vardır diye şüpheyle yaklaştım. yazdığım entryde olduğu gibi, daha bi kaç hafta önce adana'da linç edilen gencin hırsız olduğu haberi yayıldıktan sonra, burada işin aslı öyleyse eğer biraz hak etmiş diye entrylerini düzeltenler oldu. asla savunmuyorum hırsız bile olsa engelli bir insana o şekilde bir linç hareketini. sadece demeye çalıştığım, tek bir habere bakıp insanlara ön yargıyla bakmak ve işin aslını öğrenmeden yargılamayalım demek istemiştim.

  neyse, yeteri kadar video linki gönderen arkadaşlar oldu ve bir o kadar da ağız dolusu küfür eden oldu. bana kim nasıl üslupla yaklaşırsa ben de aynı şekilde karşılığını veririm.

  evet, izledim ve olayda şerefsiz bir tane polis gördüm. diğerleri boku bokuna sırf arkadaşları diye yanında yanmış. hatta bir tanesi ciddi şekilde araya giren olmuş. öbürü zaten kim vurduya gitmiş ve o da yumruktan nasibini almış. siyahlı, yani yumruğu vuran yani ilk tokadı atıp olayların bu raddeye gelmesine neden olan polis ( tabi ne sikimse nasıl polis olmuşsa ) haksızdır.

  diğer taraftan, bu görüntüler hiç olmayabilirdi. işin aslını hiç öğrenemeyebilir belki de polis haklı olabilirdi. ihtimalleri konuşuyorum sadece. o zaman ben bu yazdığım entrydeki gibi hiçbir şeyin aslını bilmeden yine sövüp sayıp kesin orospu çocuğu polisler yaptı demezdim.

  ne orospu çocukluğum kaldı ne çomarlığım! insaf yani. aktroll diyen de olmuş... neden peki ? sırf polis haklı olabilir çirkin bir iftira da olabilir dedim diye mi? bari eski yazdıklarıma bakaydınız. haklıya haklı haksıza haksız demesini bilipte bu yaşa geldik çok şükür!

  _____________________________________________

  yaa arkadaş kaç yıllık şu memleketin insanısınız hepiniz, şu haberde bir tarafsızlık gerçeklik payı görüyorsanız hiç bi şey demiyorum size!

  hiç kimse ama hiç kimse, heleki polis gibi adamlar mekanın içinde kamera olduğunu bile bile ve soruşturma açma ihtimalini göz önünde bulundurarak salakça bir sebeple ilgi açlığından kimsenin yakasına yapışmaz.

  bu memlekette asker, polis düşmanı ne kadar çok insan var tahmin edersiniz. ben kimseyi savunmuyorum sadece taraflar yakında konuşur olay netlik kazanır ve haber bu haliyle sırf dikkat çekmek üzere pazarlanmış bir haber.

  adana'da linç edilen gencin haberinin ardından hırsızlık yaptığına dair haberler çıktı. bu elbette linç edilmesini meşrulaştırmaz fakat bir sebep verir bu linç hareketine. bu haberde de gerçekler nedir bilmiyoruz ve zerre inanmıyorum ilgi göstermemekten dolayı olduğuna.
 • kamudan aldığı güç ve otoriteyi kullanarak bu eylemi gerçekleştirdiği için bir sivilin alması gereken cezanın en az iki katını alması gereken ve kalıcı olarak devlet memuriyetinden atılması gereken kişidir.

  bu tabii olması gereken. olacak olan nedir? açığa alınacak ve birkaç ay maaş kesintisi uygulanacak. bu da tabii mağdur olmaması için birkaç yıla bölünerek uygulanacak. polis ve devlet terörü böyle bir şey işte. söylediğinde de sen terörist oluyorsun.
 • başka bir ülke olsa bunu yapan adamı doğduğuna pişman ederler.

  ama;

  (bkz: türkiye'de sıradan bir gün)