şükela:  tümü | bugün
 • orantısız bir mallık daha. gerçekten baskıların bizi yıldıracağını düşünüyorlar ya ona acıyorum.

  buyrun bu da görüntüsü

  edit: sosyal medyada tepkiler çok fazla fakat tek bir görüntü mevcut onu da paylaştım. tabi ki umarım yalandır, umarım böyle bir öküzlüğü yapmamışlardır ya da yapmazlar ama insanda umut da bırakmadılar.

  edit2: ben böyle adilik görmedim amk bu da diğer bir görüntü

  edit3: sevgili sözlük yazarları edit2'deki görüntünün bugün yani aslında dün 12 temmuz 2013'te çekildiği konusunda çoğu twitter kullanıcısının gerek paylaşımı gerek yorumu mevcut. galatasaray lisesi önündeki kalabalığa daha rahat müdahale edilmesi yönünde düşünüyor insanlar. ne yazık ki istanbul'da değilim tespitte bulunamıyorum. fakat schrodingers katze'nin verdiği link sayesinde görmüş bulunmaktayım ki ilk görüntü perşembe gününe ait. buyrun bu da o link ayrıca linkte yer alan tarih 07/11/2013 yanlış yazılmış 11/07/2013 olmalı.
 • emniyet teşkilatını yöneten zihniyetin istiklal caddesi ve civarındaki hayat tarzına duyduğu nefretin bir yansıması olmasının yanı sıra, polisin yavaş yavaş psikolojik üstünlüğü elde etme çabasıdır da. güvenlik manyağı devletlerde, sevilmeyen kitlenin hayatının "güvenlik önlemi" gerekçesiyle kısıtlanması artık standart bir pratik haline gelmiştir, zira adamlar olaya "bir taşla iki kuş" olarak bakıyorlar. hem olası bir eylem durumunda istiklal caddesi koridor haline gelecek ve eylemcileri daha rahat otobüslere toplayacak, hem de kısa günün karı olarak istiklal kitlesine gerginlik ve huzursuzluk verecek.
 • gezi eylemcilerini eleştiren kitleye göre; kolluk kuvvetlerinden bir karar geliyorsa devlet tabii yapabilir, eylemcilerden halk için düzenlenen yeryüzü sofrasıyla kararın adı hayatta yapamaz"dır meali.
 • ayrıca stirner'in şu sözünü akla getiren durum: "devlet kendi yaptığına hukuk, bireyin yaptığına ise suç adını verir."
 • polis teşkilatının topluca istiklal'de iftar açma organizasyonudur. yersen.
 • mal indirecekleri için normal olan eylem.
 • polis devletinin kamusal mekanda kendini yeniden ispatlamasıdır... insanların kamusal mekan kullanımlarını cebren ve hile ile gaspetmek ancak muz cumhuriyetlerinde olur zira !! (bkz: muz cumhuriyeti)(bkz: kamusal mekan)
hesabın var mı? giriş yap