şükela:  tümü | bugün
  • cebinden biraz para çıkartıp "ne kadar ödediysen al konuşma!" şeklinde verdiği yanıttır.

olay ne zaman ve nerede yaşanmış bilmiyorum ama o teyzeye demek istediğim şey şu: teyzecim, maaşını biz ödüyoruz dediğin polis ve asker sayesinde bu ateş çemberi coğrafyada yaşamımızı sürdürüyoruz. başlarında yeterince terör belası var zaten. bir de biz sokaklarda zora sokmayalım şu güvenlik güçlerimizi.
  • türkiye cumhuriyeti'nin polis devletine dönüştüğüne başka bir örnek. "biraz insancıl olun, bu millet ödüyor sizin maaşlarınızi" diyen bir kadına bağırmak, terbiyesiz diye hakaret etmek düpedüz umursamazliktir, görevini kötüye kullanmaktır. umarım insanların aklı başına çok geç olmadan gelir.
  • yeri geldiğinde canını veren adama edilecek laf mı bu şimdi.
  • maaşınızı biz ödüyoruz dünyanın en saçma, en boktan lafı olabilir.
    sanki devlet çalışanları hiç bir bok yapmıyor, vatandaşın vergisi direkt bunlara aktarılıyor amk.
    bi kere sen vergi kaçırmak için kırk takla atarken devlet memurunun gelirinin neredeyse yarısını devlet vergi olarak peşin alıyor zaten.
    herhalde beklenti bu insanlar çalışsın ve maaş falan almasın.
  • konunun önünü ardını bilmiyorum. lakin derdi insancıllık olan bir kimse bunun için "biraz insancıl olun, bu millet ödüyor sizin maaşlarınızı" demez herhalde.

ne kadar para, o kadar insancıllık mı?
  • bak hele vergi kaçırıyormuşuz.

bu insanların çoğu terini emeğini akıtıp çalışırken benim memurun tüm gün solitare oynuyor, polisim vatandaşa zulmediyor. bu millet sadece memurdan çalışmasını bekliyor o kadar.
  • uzun zamandır bu tarz bir ayar görmemiştim. herkeste bir trip maaşını ben ödüyorum oğluma iyi ders anlatacaksın, maaşını ben ödüyorum sana bağırmakta özgürüm polis bey vs uzar gider. tipine baksan boş akbille gezer girdiği tribe bak. böyle sustururlar işte adamı. helal olsun dediğim polistir.
  • eminim kahraman şehit polis fethi sekin bi yerlerden izleyip ablamıza tebessüm etmiştir..
  • ateş etse bu kadar koymazdı lan.

tanım: polis abinin klasik kafa siken chp teyzeye verdiği sağlam ayar.
  • yersiz yere maaşını ben ödüyorum senin diyen tip ayrı bu kadın ayrı. belli ki bu kadın "sen halka hizmet için bu üniformayı giyiyorsun ve bunun için para kazanıyorsun ." demek istemiş. kim bilir ne yaşandıysa ve ne olduysa hatırlatma gereği hissetmiş..

daha önceden gördüğümüz "senin maaşını ben veriyorum" terbiyesizlerine benzemiyor. iyi ayırt etmek lazım.