şükela:  tümü | bugün
 • gezi parkında polisin insanların çadırlarını, eşyalarını bir araya toplayıp çakmakla tutuşturmasıdır.
  söyleyecek bir şey bulamaz insan.

  http://www.iha.com.tr/…olis-mudahalesi-278811-haber
 • bunun hesabını kim verecek acaba? https://www.facebook.com/…oto.php?v=592257980807331

  tanım: hesabı verilmeyen yakmadır.
 • anadolu ajansı, abonelerine geçtiği haberde ise eylemcilerin kendi çadırlarını yaktıklarını bildirmiş ve hükümet adına şık bir dezenformasyon çalışmasına fiyakalı bir imza atmıştır.

  (bkz: sahibinin sesi)

  .

  her ihtimale karşı ekran görüntüsü

  .

  --- spoiler ---

  gezi parkı'ndaki eylemcilere müdahale

  30 mayıs 2013 07:02 (son güncelleme 30 mayıs 2013 09:58)

  taksim gezi parkı'ndaki eylemcileri polis biber gazı kullanarak dağıttı. grup, sabah saatlerinde yeniden toplandı.

  istanbul

  çevik kuvvet ekipleri toma aracıyla taksim gezi parkı'na girerek 3 gündür burada eylem yapan göstericilere müdahale etti.

  slogan atarak direnen göstericilere polis biber gazı sıktı. polisler eylemcilerin çadırlarını alandan toplayarak uzaklaştırdı.

  kalan çadırlar göstericiler tarafından ateşe verildi. olay yerine gelen itfaiye ekipleri yanan çadırları söndürdü. atılan biber gazlarından çevredeki vatandaşlar ve basın mensupları da etkilendi.

  polisin eylemcileri dağıtmasının ardından iş makineleriyle parkta çalışma başlatıldı.

  çalışmalara ara verildi

  bdp istanbul milletvekili sırrı sürreya önder, sabah saatlerinde polis müdahalesinin ardından taksim gezi parkı'nda yeniden toplanan başlayan gruba destek verdi.

  parka gelen önder, iş makinalarının önüne geçerek, çalışmaların durdurulmasını istedi. bunun üzerine, iş makinalarıyla yapılan çalışmalara ara verildi.

  önder, bölgeyi güvenlik çemberine alan polislerden alandan uzaklaşmalarını istedi. polisler de güvenlik çemberini kaldırarak, taksim meydanı'ndaki polis noktasına çekildi.

  basın mensuplarına tepki gösteren grubu sakinleştiren önder, "burada her kesimden, her yaştan, her cinsiyetten insan var. burada engellenmesi gereken, nefes alma hakkımızı savunan bizler değiliz. burada engellenmesi gereken, yasadışı, ruhsatsız iş yapan bütün bu kepçeler ve dozerlerdir. duyanlar geliyor, onlar gelene kadar sakin, vakur, kararlı, inatçı bekliyoruz. büyük olan sizsiniz, gece burda sabaha kadar bekleyen sizlersiniz, büyük olan bu dayanışmadır. ben bu bölgenin milletvekiliyim, hizmetkarıyım, görevimi yapıyorum, sorumluluğumu yerine getiriyorum" diye konuştu.

  önder, gruptakilere sağduyu çağrısında bulunarak, "bu direnişi başka türlü provake etmek, itibarsızlaştırmak istiyorlar. lütfen herkes sakin olsun. bu çok önemli" dedi.

  --- spoiler ---
 • (bkz: ebenin)

  bu resmen cana ve mala kasıttır, ve şu şartlar altında aslına bakarsanız suçtur ama burası türkiye.
 • habertürk'ün haberinde göstericiler tarafından yakılmış olarak yansıtılmıştır. ben gaz maskeli gösterici göremedim ama.
 • aynı şekilde ntvmsnbc'de de eylemcilerin kendi çadırlarını yaktığı iftira edilmekte.
 • suçtur. o çadırlar vatandaşların vergilendirilmiş kazançlarıyla satın aldıkları, kendi mallarıdır. hiçbir güç, hiçbir hükümet, hiçbir yargı kararı özel mülke el uzatamaz. tabi bu dediklerim nerede olur? hukuk devletinde olur. o zaman bunun tersini yapabilen devlet, nasıl bir devlettir?
 • malın ve canın emanet edildiği bir kurumun emanate hıyanet etmesi durumudur. ülke gitgide faşist polis devletine doğru yol aliyor, yetmez ama evetciler sağolsun.
 • anadolu ajansı; "biber gazını da kendileri yüzlerine sıktılar" diye bir da açıklama yapabilir. öyle bir pişkinlik seviyesine geldi çünkü artık mevzular.
 • son günlerde ağzından köpükler saçarak, ellerinde biber gazlarıyla böcek öldürmeye çalışır şekilde gezen sevgili polislerimizin son çılgınlığı... eskiden askerden korkulurdu ya darbe yapılacak falan diye...e yakında polislerden bekliyoruz böyle bir davranış. iyice azdınız be...
hesabın var mı? giriş yap