şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda pek çok örneğine şahit olduğum durumdur. gerçi bir çok polis akrabam var. durumu stresli yaşam formuna bağlamakla beraber yine de kimseye böyle davranmaya zerre hakları yok.

  -kendisine memur bey der sizli hitap edersiniz, 20li yaşlardaki bebe size senli-benli konuşur. çok çok kaba bir şekilde.

  -hele şu asayiş konttolü yapan yunuslar mıdır ne? dana gibi davranırlar durdukları araçlardaki kişilere.

  -durdurmadıkları arabayada geeeç geeeeççç yaparlar.

  -trafikte falan zaten trafik kurallarına uymazlar. dokunulmazdırlar.

  -cüzdanız kaybolur, telefonunuz kaybolur, minibüscülerle tartışır karakola gidersiniz, siklemez... zerre siklemez... sallar başından. zaten adam değilsinizdir.

  -emniyet müdürlüğüne pasaport işi için falan gelirsiniz, kapıda ki muamelede kendinizi suçlu sanırsınız. (haklarını yemeyeyim içeri deki masa başı polisler her zaman kibardı)

  -trafikte arkadan anons gelir; sola çeeekkk, sağa çeekkk. yolu aç.. aaaaaa (siren)

  -restoranda kafede orda burda ağalık taslarlar.

  -toplu taşımada para verirler mi? emin değilim.

  -güneş gözlüğü takıp trafikte artistlik pozlarda verirler (hadi o önemli değil).

  -geçen durup dururken kardeşimin arabasını kaba bir şekilde durdurup, emir kipleri kullanarak kendisini arabadan indirmişler, sonra pisliğe davranır gibi arabaya kollarını dayamasını isteyip üstünü başını aramışlar. sonra arabasını aramışlar. kardeşim aramadan sonra cüzdanını aramış bulamamış. zira polis cüzdanın içini dışını dağıtıp öylece arabaya saçmış.

  *buradan içişleri bakanlığına ve emniyet genel müdürlüğüne rica, polis arkadaşları toplayıp bu konuda kendilerine brifing vermeleri...zira o polislerin maaşı vatandaştan alınan vergiyle veriliyor. ayrıca o polislerin görevi o vatandaşın güvenliğini sağlamak. güvenliğini sağladığın kişiye böyle davranamazsın.