şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sahil güvenlik, emniyet teşkilatı, jandarma ve gümrük müsteşarlığının ortaklaşa kullandığı gbt sistemi, t.c. anayasası çerçevesinde işleyen bir sistemse eğer bu sistemin cinsiyet gözetmeksizin uygulanması gerekmiyor mu diye kendimce sorguladığım ve cevabını aradığım über tespit.

  erkeğin saçı, sakalı, giydiği boğazlı kazağın bile yasadışı ideolojik bir karşılığı olabiliyorken bu melek yüzlü şeytanların hâlâ yoldan çevrilip bi' kimliğine bakılmaması kolluk kuvvetlerimizin en büyük handikapı belki de.
 • doğru tespittir, cevabını ısrarla merak ettiğim durumdur.
 • gbt uygulaması yapılır.üst araması genelde yapılamaz diyerek olaya farklı boyut kazandırmak istiyorum.içişleri bakanlığının bayan personel alımını arttırması gerek.yetersiz bayan personel olduğu kanaatindeyim.
 • ‘yolda polislerin kadınlara gbt yapmaması’ mantığıyla düşünülmesi gereken başlıktır
 • gbt'nin birinci koşulu sakal olduğu için olabilir
 • ayrımcılıktır ama bazen işe de yaradığı olur.
  sırf bu sebeple, yanımda bir kız arkadaşım varsa, hemen kıza yönelip esprili şakalı bir şeyler söylüyorum. beraber güldüğümüzü gören polis gbt için kenara çekmiyor :d (bkz: it works)
 • ''ataerkil sistem'' diye ağlayan feminazilerin ses çıkarmadığı olaydır.
 • ankara'da geçerli olmayan önerme. dün akşam metro girişinde en az 10 kadını çevirip gbt yaptılar.
 • illa kadınlarında esmer ve sakallı mı olması gerekiyor gbtnin onlara da yapılması için? diye kafamı kurcalayan sorunsaldır.
 • bu dünya benim tanıdıklarımdan oluşuyor bakışı sıçma savlar yok mu hastasıyım...

  bir sürü kere kimlik kontrolüne girmiş, gbt'sine bakılmış biri olarak konuşuyorum bakıyorlar sadece benim de değil...

  en ilginci 5 sene önce başıma gelmişti...

  yer: taksim
  saat: 17-18 arası

  arkadaşım işten çıktı beraber yemeğe gidicez... ikimiz de kadınız... birden kolumuzdan çekiştiren siviller geçin kenara gbt dediler... kolundan çekiştirilince ne oluyor lan diye refleks gösteriyorsun elbette... kimliğini göster dedik... hızlıca açıp kapatıyor... ben sonunda dayanamayıp her it kılıklı geç kenara deyince geçecek miyiz göster şu kimliği dedim... arkadaşım benden cazgırdır, boyunun kısalığı onu caydırmaz kaniş gibi havlamaya başladı... neyse geçtik kenara bir sürü kadınve erkek her yaştan gbt için sıradaydık... bu ne saçmalık kardeşim dedik... neye göre kime göre çekiştiriyorsunuz... korkuyorsan babanla çık sokağa demez mi? 40 yaşındayım ben ne diyorsun sen ver yaka numaranı ver ver diye akşam yemeğini beyoğlu karakolunda biz onları onlar bizi şikayet ederek geçirdik...

  velhasılı, kadınların gbtsine bakılmıyor değil... götünüzden uydurmayın...

  bir de gsf sınavı için gittiğimiz eskişehir'de sabahın köründe bir aranmamız vardır ki hatırlamak bile istemiyorum ve o zaman akp diye bir şey yok... yani polis her zaman polis...

  edit: hatırlamak istemiyorum dedim ama hatırladım sene '97... amirleri çantaları açmak için emir veriyor 8 kişiyiz çizim tahtamız (duralit) vs. var hepsini yere atıyorlar... sıra çantalara geldi 3 kızız açın dediler biz de artık cıvıttık tek tek donları çıkartıp göstermeye başladık iyice delirdiler... kadın polis getirin, arayın şunları diyor, sen ara ben çekinmiyorum diye dikleniyoruz eh yaş delikanlı yaşı, uzatın sınavı kaçırsınlar diyor diğeri (kayıt vardı o gün denyolar)... sonra o pis amir geldi sizi dağa kaldırtırım demesiyle harbi arbede çıktı iş çığırından çıktı başımızda solcu kesilen ressam hocamız bir boka yaramadığı gibi ortada yok göt... sağolsun eskişehir halkından bir amca apartmanı toplamış geldi... eski askermiş... ne istiyorsunuz çocuklardan diye... o sırada emniyete de telefon açmış 2 minibüs polis daha geldi de bizi de o arabalarla kayıta götürdüler... saçma salak işler... hiçbir dayanağı yok...

  *yanlış önermedir...