1. silahla gezmenin üniforma ile vücut bulmuş hali.
  2. cok zor bir istir.
  3. türkiye'deki en kral mesleklerden biridir. askerlik yok, en düşük maaş 2700 tl. ulaşım bedava. kebap.
  4. bu meslek varken, küfretmek için orospuluk mesleğini kullanmak insanlık ayıbıdır.
  5. eskiden saygı duyulan bir meslek iken şimdi korkulan, ve bu yüzden çok yakın gelecekte nefret edilen bir meslek olacaktır.

keşke 10 yılda sadece bu meslek hakkında algı değişseydi.

(bkz: doktorluk)
    (bkz: öğretmenlik)
    (bkz: eczacılık)
    (bkz: avukatlık)
    (bkz: hosteslik)
    (bkz: askerlik) (komuta)
    (bkz: gazetecilik)

ha bir de algı değişiminin yönünü belirtmediğim için şunları da ekleyebilirim:
    (bkz: din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği)
    (bkz: imamlık)
    (bkz: hafızlık)
  6. son yıllarda artan kadro sayılarıyla öğretmen olarak atanma konusunda umutsuzluğa düşenlerin seçtiği kamu mesleği olmuştur.
  7. "o da olmazsa polisliğe başvurcam artık" gibi söylemlere konu olmaya başlamış meslektir. son çare olarak görüp, gönülsüzce, mecburiyetten yapan insanlar çoğaldıkça itibarından çok şey kaybedecektir.
  8. ösym'nin sınavında bişey yapamayan arkadaşlarımın: * 'olmadı polis olurum yaee' dedikleri ve oldukları meslek.
    halkın güveninin temeli olan * bu kutsal meslek grubunun bu kadar ayak altına düşmesinin ve her önüne gelenin polis olabilmesinin sorgulanması gerekiyor bence.
    peşinen edit: polis ve polis adayı arkadaşlardan özür diliyorum ama durum ortada. sonra vay efendim sen şunu demişsin diye üzerime gelmeyin. gözlemlerime dayanarak söylüyorum. * * *

polislik hakkında bilgi verin