şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "olay kartal - bostancı sahilyolunda aralık 2015'de yaşandı."

altmetin:

"derken viralhog diye bir site kesfettim ve ben bu vidyodan neden para kazanmiyorum" dedim kendi kendime, hatta biraz da son gunlerde solframedeki youtube'daki itici tuhaf ve irite edici aile basligindan da etkilenip, youtube'dan da kazanirim, linkini de eksisozlukte paylasayip dedin belki de.

o sirada kendini polis sanip, adaleti kendin saglamak dusuncesiyle baska insanlarin hayatini da tehlikeye atmandan dolayi tebrik etsek mi etmesek mi bilemedik ama yine de,
    olmaz olsun boyle viral demekten de kendimizi alamadik.

edit: yeni farkettim ama "tugrali" keywordu iyi secim onun icin ayri tebrikler.
  • aferin... yakalatana kadar yaptıkların da sayılmasın.

tuğralı sığır zaten sen ona uyduktan sonra coşmuş. sen niye sığırla sığır oluyon? araban büyük olduğundan onun yarattığından daha fazla bir kargaşa yarattığın ortada.

kaldı ki sen misin bu amk şehrinin zaptiyesi?
  • videoyu izledim. makas atarak kaçan, polisin peşinde olduğu bir araç var. anlamadığım şey şu, sen nerede “yakalatmış” oldun?

tek yaptığın, makas atanın peşine takılıp makas atmak. adama kaza mı yaptırdın? sen mi durdurdun? trafik olmuş, yol durmuş.

ki bence senin yaptığın daha anlamsız. polis ile suçlunun arasına giriyorsun. araban da büyük, adamların görüş açısını kapatmışsın. dua et, suçlular malmış, bu avantajı kullanamamışlar.
  • sellektör yaparak yakalatmıştır. fsdkljhfsadkj
  • olayın üstünden 2 küsür sene geçmiş, tek yaptığın adamın arkasına takılıp aynı makasları atmak. senin o adamı yakalatmadaki payın ile edremit'te yazlığının balkonunda çay içen emekli adamın mali iç savaşının sonlanmasındaki payı aynı.

bir an adam senin önünden sola dönerken yolunu keseceğini veya adama vurup aracı hareket ettiremeyecek hale getireceğini zannettim ama anca peşinden sığır gibi gitmişsin. "arabam büyük polis daha kolay gördü" demek ise bildiğin zeka geriliği, arada sen olmasan belki polis başka şekilde müdahale ederek daha erken durduracaktı.
  • elinden geldiği kadar polise yardımcı olmaya çalışan bir vatandaş içeren video. polisin gözden kaçırma ihtimalinde 155'i arayıp konum bildirebilir mesela, takipte kalması çok saçma değildir.

yolda bir kadına darp edildiğini/şiddet uygulandığını görüp müdahale eden vatandaşla aynıdır benim gözümde. mesela müdahale eden vatandaş neden darp etti diye sorulmaz, gereken neyse o yapılmıştır. gerçi yolda darp edilen/tacize uğrayan birini gördüğünde müdahale etmeyecek adamlar bunu da anlamamıştır.

bu vesileyle analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar günü’nü kutluyorum.
  • tuğralı araç kullanınca ne oluyormuş anlamadığım kovalamaca. yakalanması mı zor oluyor bunların, yoksa tuğra olunca sarhoş mu olunamıyor, yoksa tuğralı olunca bonus mu kazanılıyor? tuğrayı koyamadım bir yere yani.

kovalamacaya gelince puanım 2/10. o da kimseyi ezmediği ve en azından kendini dövdürtmedi diye. bi an önüne kırıp ağzını yüzünü düzeltecekler zannettim, meğer aynadan arkadan gelen polisi takip ediyormuş. arkanda kolluk kuvveti olunca kovalarsın dimi. ahah. tatlı su zaptiyesi :)

(bkz: tuğra)