şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: #74791338

  başlığı, "polisten kaçan tuğralı araç süren sarhoş sürücüyü yakalatmak" olması gereken ama olamayan, tarafımdan yaşanmış ve kaydedilmiş olay.

  youtube linki

  olay kartal - bostancı sahilyolunda aralık 2015'de yaşandı. sürücüsü alkollü ve yanlış hatırlamıyorsam şartlı tahliyeli olan araç polis tarafından bağlandı ve sürücü ile araç içerisindekiler göz altına alındı.

  polisin beni kolayca takip edebilmesi için arka sis farlarımı açtığımı hatırlıyorum. aracın da büyük olmasının takibi kolaylaştırdığını bizzat ilettiler.

  olay şansımıza dizi setinin ortasına dalmamızla sonlandı. videonun sonunda camdan bağırarak sokaktakilerin çekim için hareket eden taksiyi durdurmasını ve bu sayede yolun bloke edilmesini sağladım. sonrasında polis paketledi araçtakileri.

  --- spoiler ---
  olayın bağdat caddesi'nde çiçekçiye çarpıp kaçan sürücü'nün babasına ait restoranının önünde bitmesi de ilginç bir tesadüf. 34 eds 44 plakalı araç kazayı yaptıktan 10 dakika kadar sonra da tesadüfen oradaydım. çiçekçinin öldüğünden habersizdim. "o gün çektiğim resim"
  --- spoiler ---

  peşin edit: videoda osmanlı tuğralı aracın üstüme kırmasından sonra ve geriden gelen polisin araca yetişemediğini görünce olaya dahil oldum ve benim de bu süreçten sonra trafik kurallarına uymadığım ortadadır.
  polisin teşekkürünü alıp yol açılınca ortamı terk ettim. ifade vermem istenmedi.

  peşin edit2: selektör atarken diğer araçların arkasında kaldığım durumda buna son verdiğimi de görebilirsiniz. o kadar da hayvanlaşmadık.

  kapanış:

  "videodan beni çıkarsak polise suçluyu yakalayamağı için azına geldiğini saydıracak olanlar şimdi benimle makara yapıyorlar.

  olum zaten sözlüğun adı iki yüzlüye çıkmış bari sizler az adam olun."

  dedirten* olay.

  ben olaya müdahil olduğumda polis çok daha gerisindeydi bu aracın aramızda 1-2 araba mesafe olduğunu sanıyorsanız,
  polisin; yetişemediğimiz için neredeyse bırakıyorduk diyerek sayende yakaladık demediğini sanıyorsanız,
  kişinin polisin görüş mesafesinden çıktıktan sonra herhangi bir sapaktan çıkıp saklanamayacağını sanıyorsanız,
  kişinin takip mesafesinden araç olması ve olmaması arasında stres düzeyi aynı olacağını sanıyorsanız,
  polis araçlarımızın boktan olduğunu bilmeyip bu araca yetişeceklerini sanıyorsanız yanılıyorsunuz.

  elimde başka bir video'da mevcut. o video'da ise yaklaşık 9 ekip araçlık polis grubu yetişemediği ve bir şekilde durduramadığı aracı durdurmak için gece bağdat caddesinde bulunan 6 kadar araçla yola barikat kurmayı teklif ediyor ve bizlerin araçları ile yolu kesip kişinin yakalanmasına sebep oluyoruz. olay sırasında 1 taksi 1 de polis aracı hasar alıyor.

  o videoyu attığımda da polise saydırırsınız sizler.

  ha şunu da söyleyeyim evet tuğralı araçlara kılım ve bu araç ben erken davranmasam aracıma çarpacaktı. işin içinde polis olmasa kişileri durdurur elimden geldiğince sopalardım klavyeden atıp tutmazdım.

  aracımla neden çarpmadığımı söyleyenler olmuş arabası çizilse ağlayacak adamlar bu soruyu soruyorlar komik buluyorum. o tarz 3-4 olay da yaşadım istanbul'da çarpıp kaçmaya çalışan aracı durduramayınca çarpıp durdurmak zorunda kaldığım ve sonunda da karşıdakinin haksız çıktığı*

  sırf sen paşam istiyor diye zaten arkadan gelen polise yakalatılabilecek adamın arabasına çarpıp seni tatmin etmeyecektim ya.

  (bu görüntülerin varlığı polis tarafından öğrenildiğinde* kendilerine de iletildi. polis burada faydam olduğunu düşünüp beni yargılamayıp teşekkür ediyorken "sen kim köpeksin?" diye sormak isterim...)
 • "olay kartal - bostancı sahilyolunda aralık 2015'de yaşandı."

  altmetin:

  "derken viralhog diye bir site kesfettim ve ben bu vidyodan neden para kazanmiyorum" dedim kendi kendime, hatta biraz da son gunlerde solframedeki youtube'daki itici tuhaf ve irite edici aile basligindan da etkilenip, youtube'dan da kazanirim, linkini de eksisozlukte paylasayip dedin belki de.

  o sirada kendini polis sanip, adaleti kendin saglamak dusuncesiyle baska insanlarin hayatini da tehlikeye atmandan dolayi tebrik etsek mi etmesek mi bilemedik ama yine de,
  olmaz olsun boyle viral demekten de kendimizi alamadik.

  edit: yeni farkettim ama "tugrali" keywordu iyi secim onun icin ayri tebrikler.
 • büyük resmi görebilen bir adet şoför içeren olay.
 • aferin... yakalatana kadar yaptıkların da sayılmasın.

  tuğralı sığır zaten sen ona uyduktan sonra coşmuş. sen niye sığırla sığır oluyon? araban büyük olduğundan onun yarattığından daha fazla bir kargaşa yarattığın ortada.

  kaldı ki sen misin bu amk şehrinin zaptiyesi?
 • videoyu izledim. makas atarak kaçan, polisin peşinde olduğu bir araç var. anlamadığım şey şu, sen nerede “yakalatmış” oldun?

  tek yaptığın, makas atanın peşine takılıp makas atmak. adama kaza mı yaptırdın? sen mi durdurdun? trafik olmuş, yol durmuş.

  ki bence senin yaptığın daha anlamsız. polis ile suçlunun arasına giriyorsun. araban da büyük, adamların görüş açısını kapatmışsın. dua et, suçlular malmış, bu avantajı kullanamamışlar.
 • sellektör yaparak yakalatmıştır. fsdkljhfsadkj
 • bir adet heyecanlı genç sözlük yazarını barındıran video.

  ''orobom böyök oldoğo içön taköp etmölöri koloy oldö!''

  üstteki bir arkadaşın dediği gibi;

  demezler mi ulan siz misiniz bu kentin zaptiyesi!?
 • olayın üstünden 2 küsür sene geçmiş, tek yaptığın adamın arkasına takılıp aynı makasları atmak. senin o adamı yakalatmadaki payın ile edremit'te yazlığının balkonunda çay içen emekli adamın mali iç savaşının sonlanmasındaki payı aynı.

  bir an adam senin önünden sola dönerken yolunu keseceğini veya adama vurup aracı hareket ettiremeyecek hale getireceğini zannettim ama anca peşinden sığır gibi gitmişsin. "arabam büyük polis daha kolay gördü" demek ise bildiğin zeka geriliği, arada sen olmasan belki polis başka şekilde müdahale ederek daha erken durduracaktı.
 • elinden geldiği kadar polise yardımcı olmaya çalışan bir vatandaş içeren video. polisin gözden kaçırma ihtimalinde 155'i arayıp konum bildirebilir mesela, takipte kalması çok saçma değildir.

  yolda bir kadına darp edildiğini/şiddet uygulandığını görüp müdahale eden vatandaşla aynıdır benim gözümde. mesela müdahale eden vatandaş neden darp etti diye sorulmaz, gereken neyse o yapılmıştır. gerçi yolda darp edilen/tacize uğrayan birini gördüğünde müdahale etmeyecek adamlar bunu da anlamamıştır.

  bu vesileyle analarımız, bacılarımız, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın 8 mart dünya kadınlar günü’nü kutluyorum.
 • tuğralı araç kullanınca ne oluyormuş anlamadığım kovalamaca. yakalanması mı zor oluyor bunların, yoksa tuğra olunca sarhoş mu olunamıyor, yoksa tuğralı olunca bonus mu kazanılıyor? tuğrayı koyamadım bir yere yani.

  kovalamacaya gelince puanım 2/10. o da kimseyi ezmediği ve en azından kendini dövdürtmedi diye. bi an önüne kırıp ağzını yüzünü düzeltecekler zannettim, meğer aynadan arkadan gelen polisi takip ediyormuş. arkanda kolluk kuvveti olunca kovalarsın dimi. ahah. tatlı su zaptiyesi :)

  (bkz: tuğra)