şükela:  tümü | bugün
  • o aslanı serbest bırakıp orada ki insanları kafese almak lazım, onlar daha tehlikeli.zevkinize sokayım,kafeste aslan besleyip manzara yapmak ne lannn.
  • duyduğum andan itibaren aslan edinmenin bu kadar kolay mı olduğunu sorgulatan olay.

yapılan açıklama; antalya hayvanat bahçesinde annesinin bakmadığı aslanın evlat edinildiği yönünde. yani ben gidip annesinin bakmadığı fili alabiliyor muyum?

belirtmeden edemeyeceğim ki; hayvanat bahçeleri, yunus parkları insanlık suçudur.

mekan (bkz: çerkez cengiz)'inmiş. kendini tanıttığı şekliyle silahsan ceo'sunun nargile kafesi olmasına ayrıca şaşırdım o da ayrı bir konu.

çerkez cengiz'in instagram hesabına baktım. gerçekten hayvanı biberonlarla beslemiş. hayvan sevgisinden şüphem yok ama işte sevgi her daim sevilen için faydalı olmuyor.

çözümüyle ilgili de kafam karışık. tamam her türlü kuruma şikayet edelim de bu aslanı adamdan aldıklarında gidip ormana geri salmayacaklar. kıç kadar başka bir hayvanat bahçesine koyacaklar. hoş ormana salsalar da biberonla beslenip tavuk butu yiyen aslan orada nasıl yaşar?

(bkz: cemal gülas) ve (bkz: datvi)nin hikayesini hatırlarsınız. özgürce çamlıhemşin'in dağlarında, ormanlarında gezen hayvanı insanlarla ilişki içinde diye ayı rehabilitasyon merkezine aldılar.

tek çözüm hayvanat bahçelerinin yasaklanması. en azından işe coğrafyaya uygun olmayan hayvanlardan başlayabiliriz.
    çocukluğu izmir'de geçen bir insan olarak (bkz: fil bahadır) için ciğerim yanar hala.
    filin, zürafanın, aslanın ne işi var arkadaş türkiye'de. sonrasında kapsam genişletilerek tamamen yok olmalı bu hapishaneler.

en iyilerinden biri izmir'deki doğal yaşam parkı belkide. oradaki tavukların, tavşanların canlı canlı pitonlara yem olarak atıldığını duyunca aklımı yitiriyordum.

bu aslan da evet iyi bakılıyor, seviliyor ve belli ki sahibini de çok seviyor. ama işte doğası bu değil bu hayvanın. tek bir ağaç görmeden yaşaması çok üzücü.
  • bu kafenin ismi nedir? haklarinda dava acilabilecek midir ne olur birileri entry girsin bu konuyla ilgili. sahsen istanbulda olsam sahibini, orada oturanlari oldurup, kendimi de vururdum. geberin, geberin, geberin. oyle boyle degil var oldugunuza dair zerre kanit olmayacak ölümlerle geberin.
  • malum kafenin instagram adresi @mevzoo.sikayet etmek isteyenler icin
  • kafenin sahibi kadar orada oturan ve bu işletmeye para yatıran herkes suça ortak durumdadır.

gerizekalılıktan başka bir şey değildir.
  • las vegas mgm’de olunca birşey yok polonezköy’de kafede olunca auuvvvvv...

cam koridora kapatılan aslandır. bence de yazıktır. vahşi hayvanların doğal ortamlarında bulunması gerekir. ordakiler evlerinin balkonunda nargile içmeliler bence...
  • nasıl aslan satın alınıyor oğlum? egzotik papağan bile yasak sözde.
  • baykuş beslediği için 10 küsür bin lira ceza ödeyen arkadaşım var lan benim. vahşi hayvan bu, doğal yaşam alanına bırakın, evde beslenmez dediler. 10 küsür bin tl dile kolay. adamlar aslanı kafeye koymuş.
  • hayvanat bahçesi işletme belgesi ile vahşi hayvanları doğal yaşamından alıp böyle hapsedebiliyorlar. hayvanat bahçesi ve sirk denen acımasızlığın acilen bitmesi ve yasaklanması gerekir. bu hayvanlar doğal yaşam ortamlarında olmalılar.