• su ana kadar ab'den net 110 milyar euro almış ülke , bakın net diyorum yani polonya'nin ab'ye yolladığı para dusulmus hali, arti ab fonlari disinda gelen paralar dahil degil. batıya çalışmaya gidip geri dönen/orda kalan milyonlarca polonyalinin getirdiği paralar da dahil değil.

o yuzden burda ekonomisi coh iyi siz bilmezsiniz diye aklınca polonya gibi ezik bir ülke üzerinden kendi ülkesine gömenlere tek tek kafam girsin. sizin sevilmemeniz de size müstahak, karaktersizler.

110 milyar euro ne demek biliyor musun sen? bu para türkiye'ye girmiş olsaydi nasıl bir durumda olurduk farkında mısın? değilsin tabi, türkiye'de yaşarken tek bir kız bile yüzüne bakmamış, polonya'da bir tane şişman sarışın yüz verdi diye bir anda polonya'yi harikalar diyarı gibi görmeye başlamışsın, bunları düşünemiyorsun tabi.

burda adamların hakkını da yememek lazım aldıkları parayı bizim gibi yalnızca inşaata gömmediler, başka şeylere de harcadılar, her ne kadar bunda ab'nin baskısı ve polonya'daki yolsuzlukla mücadele konusundaki kararlılığı etkili olmuş olsa da.. yoksa polonyalilar da diğer post-komunist ulkelerdeki gibi yolsuzluk konusunda türkiye'den aşağı kalır değil.

son bir parantez de buraya gelen türk kızları için. mal mısınız? polonya'yi ciddi ciddi 2500-3000 zl'ye gelip çalışmaya değer bir yer olarak mı görüyorsunuz? şaka gibi maaşlarla, polonya'nin köyünden çıkıp gelmiş menejerlerin ve takım liderlerinin altında çalışmak türkiye'den kacmaya cidden değiyor mu? hadi erkekleri az da olsa anliyorum, ortada polonyali kızlar gibi bir gerçek var, artık ekseriyetle türklere yüz vermediklerinden ve götleri iyice kalktigindan dolayı abartılmış bir balon olsalar da hala böyle bir gerçek var, peki siz ne ayaksınız? bir kac tipsiz polonyali işyerinde ya da language meeting'lerde size yazınca ciddi ciddi mutlu mu oluyorsunuz? polonyalilari ciddi ciddi avrupalı erkek olarak mı görüyorsunuz? öyleyse bunu gidin bir ingilize bir hollandalıya vs anlatın da adamcağızlar biraz eğlensin.
  • sevgiliyi erasmusa yollamak
  • ilk defa yazın geldiğim ülke. bize göre kilometrelerce kuzeyde olmasına rağmen özellikle sopot’un havasının antalya sıcağından farkı yok.
    eminim daha önce bu tespiti yapan olmuştur ama yinelemek istiyorum, 30 yaş altı hatunlar sıfır beden platin sarışın kızlarken 50 yaş üstü ablalar siyah saçlı ve şişman. bunun en büyük sebebi ise kızların çok büyük bir çoğunluğu doğal sarışın olmaması. liseden itibaren saçlarını platin sarıya boyuyorlar ileri yaşlarda da bundan vazgeçiyorlar. kilo konusu da evlilik çocuk sonrası doğal sonuç.
    ama bu özellikle bacak boyu konusunda dünyaya kafa attıkları gerçeğini değiştirmiyor tabi.
  • doğum kontrol haplarının doktor reçetesi ile alınabilindiği katolik ülke.
  • 2 gündür rüyamda gördüğüm memleketim. hiçbir erasmus projesi bana çıkmıyor ve gidemiyorum sözlük... kocham ;_;
  • bir an önce gitmek istediğim ülkedir. talihsiz bir tarihi vardır. resmi dilinin fonetiği çok hoştur. ha bir de, kızları güzeldir.
  • varşova teknik üniversitesinde yüksek lisans yapanlar yeşillendirebilir mi güzel sorularım var
  • birkac insan tanidim bu memleketten. sogugu cok soguk, iyisi cok iyi. ortasina rastlamadim henuz. kadinlari renkli gozlu saniyorum, en azindan benim ordan tanidigim uc kiz arkadasim da renkli goze sahip. henuz gitmedim, krakow'u gormek istiyorum.
  • 14 nobel ödülü almış, (bkz: chopin) gibi bir sanatçı, (bkz: kopernik) gibi bilim insanı sanat ve kültür mirasına sayısız katkı yapmış, kiminin beğenip kiminin burun kıvırdığı ab ülkesi, ‘hatunları daş daş’ andavallarının da görüldüğü başlık. (bkz: bi bitmediniz)
hesabın var mı? giriş yap