şükela:  tümü | bugün
  • polonya'da tecavüz veya hastalık gibi özel durumlarda bile kürtaja izin verilmemesi durumudur.

--- spoiler ---

polonya resmi haber ajansı pap’a göre, parlamentoda yapılan oylamada, 173'e karşı 230 milletvekilli kürtajın yasaklanmasına destek verirken 15 milletvekili çekimser kaldı. yasaya göre, hastalık ve tecavüz gibi özel durumlarda bile kürtaja izin verilmeyecek.
    --- spoiler ---

http://www.haberturk.com/…kurtaj-tamamen-yasaklandi
  • (bkz: polonya çomarı)

- kamu spotu -
    gün içinde sisli etfalde ameliyat olacak can arslan bilos için 0rh + kan aranmaktadır.

ıletisim
    cem bilos: 0531 834 9297
    - kamu spotu -
  • (bkz: kurwa)
  • özgür avrupa'nın özgür kararıdır.
  • sonunda boyumuza, huyumuza göre memleketi bulduk galiba. hem de batıda.
  • polonyanin en dindar ve tutucu ulkelerden biri oldugunu bilirdim o sebeple daha az sasirdim ama yine de yuh mogagoyum dedirten karar
  • polonya vatandaşı geçer komşu ülkelere yapar kürtajını. bildiğim kadarı ile almanya, çek cum. ya da slovakya'da yasak değil.
    bu arada bana neden dert olduysa, ne polonya'ya gittim ne de polonyalı bir hatun tanırım...
  • polonya'nın son seçimlerinde bir hayli ırkçı, dini kullanan sağcı bir partinin başa gelmesiyle birlikte ülkede kriz üstüne kriz patlak verdiği için normaldir.

czarny protest yani kara protesto adı altında hem sosyal medyada hem de büyük şehirlerin meydanlarında eylem yapıldı ancak sonuç değişmedi.

polonya'da kürtaj zaten yasaktı, ancak tecavüz ve hastalık gibi durumlarda izin alınarak kürtaj yapılabiliyordu. artık en ağır durumda bile hamile kalan bir kadın çocuk doğurmak zorunda.

aynı zamanda aksi yönde hareket edecek doktorların da lisansları dondurulacak veya ellerinden alınacak. yani doğum yapamayacak kadar hasta bir kadın, operasyon sırasında masada kalma ihtimali %90'ı aşan bir kadın bile doğumu yapmak zorunda artık.

polonya'da başa gelen prawo i sprawiedliwosc (hukuk ve adalet partisi) özellikle ışid eylemlerinin ve avrupada patlayan bombaların ardından bir hayli güçlendi.

doğu avrupa'nın türkiye versiyonu olarak ilerliyor polonya, dinler farklı sadece yoksa hikaye aynı.
  • polonya'da yaşadığım zamanda ispanyol ev arkadaşım tek gecelik ilişkiye girdiği 22 yaşındaki kızdan "5 aylık hamileyim, baba olacaksın" mesajı almıştı.

yanlış hatırlamıyorsam devletten sağlam da bir destek alıyorlardı bu sebeple sokakta bebeğiyle gezen genç kız görmeniz alışıldık bir durum. yani çok da farkeden bir şey olmayacak polonya'nın kızlar için.

edit: özelden greatshark bildirdi, anneler babası belli olmayan çocuk başı 400 zloty yardım alıyorlarmış.
  • her antidemokratik uygulamada "işte özgür avrupa" lafı sokan çomarlara bayılıyorum.
    ab bakanlığı kurarak götünde gezerler hibe için ab'nin, altlarında alman arabaları, ülkesinde şortla gezene yollu muamelesi yapılacak neredeyse, utanmadan bikbik yapıyorlar.
    polonyayı milliyetçi muhafazakar "pis" partisi yönetiyor. senin oy verdiğin adamlarla aynı kafada tipler bunlar da işte.