şükela:  tümü | bugün
 • saldırının detayları hakkında bir açıklamaya ulaşamadım ancak polonya'da yükselen ırkçılığın güncel ve somut kanıtlarından biri olduğu kesin. zira hiçbir ırkçı saldırının haklı sebebi yokken, bir de küçük bir kız çocuğuna karşı yapılması gerçekten ürkütücü.

  polonya hükümetinin, mültecileri öcü gibi gösteren propagandaları sayesinde işinde, gücünde, okulunda olan türkler ve diğer müslümanlar da potansiyel birer tehdit olarak algılanıyor.

  haber içeriklerinde açıklama yapan ve "polonya'da ırkçlığa yer yok" minvalinde ifadeler kullanan siyasiler, kendi hortlattıkları güruhu kınadıklarının farkında mıdır acaba?

  --- spoiler ---
  türkiye'nin varşova büyükelçiliğinden alınan bilgiye göre, 14 yaşındaki kız çocuğunun ırkçı saldırıya uğradığı belirtildi. hafif yaralanan kız çocuğunun babası tarafından hastaneye götürüldüğü ifade edildi.
  polisin konuyla alakalı olarak ırkçı saldırı kapsamında soruşturma başlattığı, saldırganın ise henüz yakalanmadığı bildirildi.
  --- spoiler ---

  haberin bağlantısı: https://tr.sputniknews.com/…ldiri-sonucu-yaralandi/
 • batı yani batı avrupa, abd ve nato gibi batı uzantısı kuruluşlar slav doğru avrupa ülkelerini rusya etkisinden kurtarmak için neo-nazizimi kullanarak slavları ortak bir "avrupalı" kimliğine eklemlemeye çalıştı. ab süreciyle bunda da yüksek oranda başarılı oldular ancak neo-nazizim pisliği hala olduğu yerde duruyor.

  ister italyan olun ister portekizli eğer esmerseniz polonya'da ırkçı saldırıya uğrama şansınız çok yüksek. müslümanlar zaten hedefte ama ırkçılığın asıl hedefi "aryan" olmayan hatta orta ve kuzey avrupa özellikleri taşımayan insanlar.

  rusya ve ukrayna gibi diğer ülkelerde de bu "dazlaklar" oldukça fazla ama bu ülkeler zaten bok çukurundan farksız olduğu için ekstra bir üzüntü sebebi değilken polonya gibi ab üyesi ve bir sürü eğitimli insanın yaşadığı güzel bir ülkeye yakışmıyor. o kadar akıllılar ama başlarında akp benzeri hükümet var ve ülkede aşırı yobazlık söz konusu.
 • ırkçılık denen şeyin insanları nasıl birer or*spu çocuğuna çevirebileceğinin göstergesidir.
 • "polonya'da son yıllarda nefret suçu ve yabancı düşmanlığı eylemlerinde artış dikkati çekiyor. varşova'da 27 kasım'da düzenlenen saldırıda, islam kültür merkezi'nin camları kırılmıştı. daha önce de çeşitli saldırılara maruz kalan merkeze domuz başı bırakılmış ve silahlı saldırı düzenlenmişti."

  bu, yabancı düşmanlığı değil. adamlar müslüman sevmiyorlar. yaptıkları doğru demiyorum ama haksız da değiller.
 • 14 yaşında bir kız çocuğunu yaralamak, birileri tarafından "haksız da değiller" diye tarif ediliyorsa bu cümlenin öncesi ve sonrasında bu görüşe sahip zihniyet tarafından sarf edilen kelimeler, dikkate alınacak değerde değildir. yazık.
 • eğer bir türk, polonya’ya gurbetçi olarak gidiyorsa bu tamamen kendisinin ve haliyle ülkemizin suçudur.

  polonya lan bahsedilen yer polonya. avrupa’nın hırsız yetiştirme merkezi.

  kızları güzel sadece...

  not: bu giri, mevzu bahis haberin içeriğinden bağımsız yazılmıştır.