şükela:  tümü | bugün
 • saldırının detayları hakkında bir açıklamaya ulaşamadım ancak polonya'da yükselen ırkçılığın güncel ve somut kanıtlarından biri olduğu kesin. zira hiçbir ırkçı saldırının haklı sebebi yokken, bir de küçük bir kız çocuğuna karşı yapılması gerçekten ürkütücü.

  polonya hükümetinin, mültecileri öcü gibi gösteren propagandaları sayesinde işinde, gücünde, okulunda olan türkler ve diğer müslümanlar da potansiyel birer tehdit olarak algılanıyor.

  haber içeriklerinde açıklama yapan ve "polonya'da ırkçlığa yer yok" minvalinde ifadeler kullanan siyasiler, kendi hortlattıkları güruhu kınadıklarının farkında mıdır acaba?

  --- spoiler ---
  türkiye'nin varşova büyükelçiliğinden alınan bilgiye göre, 14 yaşındaki kız çocuğunun ırkçı saldırıya uğradığı belirtildi. hafif yaralanan kız çocuğunun babası tarafından hastaneye götürüldüğü ifade edildi.
  polisin konuyla alakalı olarak ırkçı saldırı kapsamında soruşturma başlattığı, saldırganın ise henüz yakalanmadığı bildirildi.
  --- spoiler ---

  haberin bağlantısı: https://tr.sputniknews.com/…ldiri-sonucu-yaralandi/
 • 14 yaşında bir kız çocuğunu yaralamak, birileri tarafından "haksız da değiller" diye tarif ediliyorsa bu cümlenin öncesi ve sonrasında bu görüşe sahip zihniyet tarafından sarf edilen kelimeler, dikkate alınacak değerde değildir. yazık.