• gerçekten de türkleri çok seven bir halktır polonyalılar. bi polonyalı arkadaşım şöyle bir olay anlatmıştı 19. yüzyılda osmanlı sarayında polonyayı temsilen bir elçi bulunmaktaymış, ama işin garip tarafı o devirde polonya parçalanmış durumda ve polonya diye bir devlet yok. işte o arkadaş siz bizim devletimiz yokken bile varlığımızı kabul ettiniz, bu bizim için çok önemlidir, polonyalılar buna müteşekkirdir dedi. ben şaşırdım, böyle bir şey var mı yok mu onu da bilmiyorum. ama önemli olan gerçek olup olmadığı değil, polonyalıların böyle bir hikaye üzerinden türkiye'ye saygı ve sempati duymaları.
    avrupalı milletleri az çok tanıyan birisiyim. diğer milletlere nazaran bize en olumlu bakanlardan birisi polonyalılardır. muhtemelen yukarıdaki olay okullarda filan öğretiliyor ya da halk arasında yaygın bir hikaye. eğer öyleyse bu kadar sempati duymaları doğal.
    edit: stevemcqueen uyardı, hikayeleri doğruymuş.
  • fazlasiyla rahat insanlar
    ayni ofiste calisiyorsaniz sizi delirtebilirler. 9.30da baslayan mesaiye henuz gelmemislerdir (12.00 itibariyle)
    surekli votka tuketirler, erkekleri de kizlari da pek guzel degildir ama neseli ve arkadas canlisi insanlardir.
    dunyanin her yerinde koloni halinde bulunduklarina inaniyorum
  • sarhoşluğu seven ama kaldıramayan millet.. her allahın günü içip içip sapıtsalar da dur demiyorlar kendilerine.. tanıştıklarımın arasında ortalamayı bi türlü tutturamıyorlar; ya duvar gibiler ya da inanılmaz sıcak kanlılar..
  • lehçe'de polonyalı erkekleri tanımlamak için "polak", kadınları tanımlamak için "polka" (polko) isimleri kullanılır (altı çengelli "a" harfi çıkmadı bak burda, iyi mi..). zaten dillerinde hemen hemen her isim bir cinsiyete sahiptir.
  • acaaaayip sekilde komplo teorilerini seven adamlar. okumus etmis adam bana almanya'nin polonya'dan toprak alicagini rusya'nin da ukranya'dan sonra onlarla ugrasicagini soyledi. yeni tanistigimdan dolayi siktir git demedim ama yuh be abi. ucuncu dunya savasini ikinci dunya savasi ustunden oynuyorsun be. sonra dedim tektir bu numunedir bu. yok be. baska bir mal da bunu tekrarliyor. nato diyorsun adama, nato korumaz diyor. avrupa birligi diyorsun o da bir sey yapmaz diyor. paranoyak millet. bu konulara girmeyiniz onlarla konusurken, aman diyim.
  • rahat insanlar. arkadas, tanidik satma olayinda asmislardir, ancak kendi aralarinda yaptiklarinda bu tür olaylari önemsemeyip hic birsey olmamis gibi devam ederler. bunun gibi türklere ters gelen özelliklerini önceden kabul edip, arkadaslik iliskilerini buna göre kurmali. kadin olanlari da haliyle türk erkeklerinin uckur düskünlügüne alisik olmasi, sabir tasina dönüsmesi gerek.
  • mayıs 2004 itibarıyla ab üyesi olmuş polonya'nın halkıdır. ülkelerindeki yüksek işsizlik nedeniyle 2 mayıs'tan itibaren ingiltere, fransa vs. bilimum ab ülkesine göç eden bu insanlar, ab'nin işsizlik parametrelerini altüst etmiş, polonyalı muslukçu tabirini literatüre sokmuştur. düşük ücretle çalıştıkları için avrupalı işverenlerin (ara: kapitalizm) gözbebeği haline gelen polonyalılar, iki yıl gibi kısa bir zamanda birçok insanlıkdışı sömürünün de baş oyuncuları olmuşlardır. modern çağların "köle işçileri" olarak avrupa'nın çeşitli ülkelerinde * * zorla çalıştırılıyorlar. (bkz: köle işçi kampı/@koyukirmizi)
    çok yakın bir tarihte kendilerine bulgarlar ve rumenler de eklenecek korkarım. (bkz: #10444734)
  • ickiyi kaldiramayan bir millet olduklari dogrudur ama bir ingiliz gibi kusup, sicip ortaligi dagitmazlar. efendi gibi bir koseye kusarlar veya "dup" diye duserler. diger slavlara gore daha sicakkanlidirlar. hatta cok daha sicakkanlidirlar. karsinizda icmeden iki kelimeyi yan yana getiremeyen, icip ayildiktan sonra da bir selami cok goren bir alman, ingiliz (uk iste) veya iskandinav gibi degildirler.

ama gocmen olarak gittikleri bati avrupa'da ukrayna, rusya, bulgaristan, romanya vs. gibi dogu avrupa ulkelerinden sonra ikinci olarak gelirler ve kendilerinden pek hazzedilmez. bu ucuz irkciligin sebebi ise pek tabii ki "they took our jobs" temellidir. fakat "alayi hirsiz" diye gotten sallarlar tabii ki o cok meshur batililar.
  • hitlerin gazabına uğramış halk.
    soykırımı gel de burada gör.
  • bunlarda da bizdekine benzer "düşen ekmeği öpüp başa götürmek" gibi bir alışkanlık vardır.
    küçük bir gezintide görebildiğim kadarıyla gayet güler yüzlü ve dindar insanlardır. zira türkiye'de her 353 kişiye 1 cami düşmesine benzer bir olay bu amcalarda "her 353 kişiye bir katedral düşmesi" olarak sınıflandırılabilir.
    bir de kızları çok güzel gülmektedir*
hesabın var mı? giriş yap