şükela:  tümü | bugün
  • ikilem içinde bir paradigma.
    benzin alırsınız arabaya.
    kredi kartından ödersiniz ücreti. kasadaki eleman iki tane fiş verir size.
    biri sizde kalır. diğeri pompacıya verilir. işte bu durumda hangisi sizde kalacak hangisi pompacıya verilecek tam bir muammadır.
    bilmediğinizi çaktırmamak için ikisini de gösterirsiniz adama, kendisi seçer.
    diğerini buruşturur atarsınız.
    belki fişin üzerinde yazanları okumayı deneseydiniz doğru yolu bulacaktınız.
  • "işyeri nüshası" yazısını okuyamayanların düştüğü ikilemdir.
  • çok muzdarip olduğum durumdur, teknolojinin buna bir çare bulması gerek artık.

(bkz: devlet buna bir şey yapması lazım)
  • pompacıya ne vereceğini bilememek ten iyidir. adı üstünde adam pompacı hacı, topuklara kuvvet.
  • damgalı olanı verir ikilemden kurtulursunuz.

(bkz: ver kurtul)
  • bizim ordaki petrol ofisi istasyonunun kırmızı "pompacıya veriniz" damgası basmak suretiyle müşterilerini sokmadığı durum.

edit: "pompacıya veriniz" ifadesi tam o şekilde olmayabilir. aman diyim.
  • 5 yıldır çözemediğim problem. 5 yıldır da kasa ile pompacı arasında aradaki farkı bulmaya çalışırım. bazen bulduğum olur ama bir dahaki seferki alışverişe kadar yine unuturum.
  • işin çok başında olduğunuzu gösteren durum. herhalde araba kullanmaya ve benzin almaya yeni başlamış olmalısınız. yoksa o nüshalarla belli bir süre haşır neşir olduysanız benim kadar aklı havada biri bile olsanız "işyeri nüshası" yazısını gözden kaçıramazsınız. o yazı yoksa "1. nüsha" ve "2. nüsha" yazıları olur. o zaman da pompacıya 1. nüsha verilir.
  • cok buyuk derttir. stresdir. sirf bu yuzden 9 aydir benzin almiyorum. araba kizartma yagi yakmaktan kumpire döndü iyice. bence benzin 20 tl falan olmali ki hic gidemeyelim ve bu zor durumlardan kurtulalim.
  • bana uzatılan fişi bilemeyenlerle karşılaştığım dilemma. adamın bilmediği apaçık, güya çaktırmıyor hesapta bana ikisini de gösteriyor.

al bitanesi daha geldi elinde iki fiş. kapatıyorum by