• ikilem içinde bir paradigma.
    benzin alırsınız arabaya.
    kredi kartından ödersiniz ücreti. kasadaki eleman iki tane fiş verir size.
    biri sizde kalır. diğeri pompacıya verilir. işte bu durumda hangisi sizde kalacak hangisi pompacıya verilecek tam bir muammadır.
    bilmediğinizi çaktırmamak için ikisini de gösterirsiniz adama, kendisi seçer.
    diğerini buruşturur atarsınız.
    belki fişin üzerinde yazanları okumayı deneseydiniz doğru yolu bulacaktınız.
  • "işyeri nüshası" yazısını okuyamayanların düştüğü ikilemdir.
  • pompacıya ne vereceğini bilememek ten iyidir. adı üstünde adam pompacı hacı, topuklara kuvvet.
  • bizim ordaki petrol ofisi istasyonunun kırmızı "pompacıya veriniz" damgası basmak suretiyle müşterilerini sokmadığı durum.

edit: "pompacıya veriniz" ifadesi tam o şekilde olmayabilir. aman diyim.
  • nesi zor lan bunun, üstünde işyeri nüshası yazanı vericen bu kadar basit.
  • artık çok kolay. ilk başta vermeye yeltendiğim fiş her seferinde yanlış fiş oluyor. o yüzden ilk başta vereceğim fişi asla vermiyorum. hep diğerini veriyorum ve yaşadığım bu büyük sıkıntıyı böyle çözüyorum.
  • kendimi pompacının ellerine bıraktığım olaydır.
  • cok buyuk derttir. stresdir. sirf bu yuzden 9 aydir benzin almiyorum. araba kizartma yagi yakmaktan kumpire döndü iyice. bence benzin 20 tl falan olmali ki hic gidemeyelim ve bu zor durumlardan kurtulalim.
  • işin garip tarafı siz daha pompacıya doğru yürürken fişi hazırlayıp kendisine doğru uzattığınızda ''abi öbürünü vereceksin'' cevabıdır.
    (bkz: bu da mı gol değil)
  • morpheus'un neo'ya mavi hapla kırmızı hapı gösterdiği sahne gibi fişlerden birini sağ, diğerini sol ele koyduktan sonra iki elinizi de pompacıya göstererek üstesinden gelebileceğiniz muamma. merak etmeyin, o doğru olanı seçer. bugüne kadar hiç şaşmadı.
hesabın var mı? giriş yap