şükela:  tümü | bugün
  • köylerde uzun süredir başıboş hayvan sorununu çözmek için uygun görülen çözüm.

hiç unutmuyorum tavuklara saldırdıkları için eniştem gözümün önünde 4 tane köpeği kırmayla vurarak öldürmüştü. 2 tane de ben vurmuştum. sonra bu 6 tane köpeği köyden uzak bir yere gömüp üzerine kireç döktük.

ve o gün köydeki başıboş hayvan sorunu bir daha yaşanmamak üzere kapandı. biraz ilkelce veya vahşice görülebilir ama şehirlerde de çözüm için kedilere ve köpeklere aynı şey yapılmalıdır.

sokak hayvanı dediğin nedir ki zaten, yaşasa veya yaşamasa ne farkeder ki? sokaklarda bunlardan binlercesi var. üç beş tane de değiller.
  • (bkz: canilik)
    aptal sözlük yazarlarına 3. entryden tavsiyem (bkz: dont feed the troll)
    ama besleyeceksiniz, malsınız çünkü.
  • smg ile de vursa assault rifle ile de vursa kötüdür.
    pompalıdan bağımsız olarak kötüdür kısacası.
  • sen yaşasan ne, yaşamasan ne peki? ne faydan var, sen mi karar veriyorsun kim ölsün kim yaşasın?
  • nickinde belirttiğin faaliyeti sana yaparlar haberin olmaz.
  • t:bu nick ile nasıl yazar olduğu merak konusu olan bir gerizekalının açtığı başlık.

(bkz: engelle)(bkz: başlıkları engelle)
  • yanlış hatırlamıyorsam benzer bir uygulama bundan bi 15 yıl öncesine kadar belediye ekipleri tarafından da uygulanıyordu. belediye görevlileri köpekleri tüfekle vuruyorlardı, daha sonra çöp arabalarıyla topluyorlardır cesetleri.

duygusal olmaya gerek yok. kedi ve köpek nesli tükenmekte olan hayvanlar değil. köpekler yılda 2 defa doğuruyorlar ve her doğumda ortalama 8-10 tane yavruluyorlar.