şükela:  tümü | bugün
  • roma'da on numara tiramisu yiyebileceğiniz mekan. tiramisu söz konusu olunca roma'nın en iyisidir, favorim çilekli olanıdır. yaz akşamları oturmak için yarım saat sıra beklemeniz muhtemeldir, çözüm ise ayakta yemektir hem daha hesaplı olur. metro a hattının re di roma durağında konumlanmıştır bu arkadaşlar.
  • tiramisu diyince artık akla gelecek olan tek adres. ananaslı tiramisu bile yapmışlar lan, hayır bir de güzel yapmışlar. bir daha yolum romaya düşerse uğramadan, ayakta da olsa tiramisumu yemeden ayrılmam.
  • roma'da efsane tiramisular yapan tatlıcı. şubeleşmiş bir mekan, ispanyol merdivenlerinin ordakinin tam karşısında güzel ev yapımı makarnalar yapan bir yer var. aşağısında da sandviçler yapan bir yer... biz öğlen sandviç makarna ve tiramisumuzu alır ispanyol merdivenlerine kurulur yerdik.
  • evde kendini tekrar ettiren komik kelime şeyi.
  • bütün tatlıları, özellikle tiramisusu akıllara zarar olan mekan. dondurmasını deneyemedik ama kremalı tatlıları süperdi. tiramisu alkol içeriyor, hassasiyeti olanlar mutlaka yemeden önce sorsun. ancak donmuş tiramisuda böyle bir olay yok.
  • roma'da başınız sıkışırsa gidip türk turist bulabileceğiniz mekan. burada tiramisu yemeden ülkeye dönen türkleri dövüyorlar. bu kadar popüler edene adamların cumhuriyet nişanı vermesi şart. ama fıstıklı tiramisu şahane.
  • sexbuddy + panpa = pompi
  • tiramisu sevmeyenleri bile acaba bi tane daha mı yesem, dönüşte de mi burdan geçsek gibi düşüncelere sürükleyen mekan. meyveli (yaban mersini, ahududu, böğürtlen, cranberry karışımı) tiramisuları denenmeli.
  • karsısında ki makarnacıdan 4 euroya enfes italyan makarnasını yedikten sonra ustune tatlı niyetine de muhtesem çilekli tiramisusunu 4 euroya alıp ispanyol merdivenlerinde diger turk ahbaplarla yemeden roma'yı gezdim gordum demeyin.
    not: zengin fakir herkes denemeli. *
  • yemeden roma'dan dönmeyin ama mutluluğa da uzaklarda aramayın. o ne demek derseniz şimdi açıklama yapmak istemiyorum. kendiniz keşfedin ağalar. yedikten sonra çok bir esprisi yokmuş gibi gelebilir ama değişik ve lezzetli bir tatlı. mutlaka denenmesi gerekir diye düşünüyorum. zaten yemeyeni de dövüyorlar.

ahanda pompi