• pony ısland ne yazık ki adı ve grafikleri nedeniyle hakettiği değeri göremeyecek ve yılın en zekice tasarlanmış, en zevkli oyunlarından biri olmasına rağmen güme gidecek. o yüzden bu oyunu övmek ve insanlara önermek boynumun borcu. üç saat civarı sürede bitiyor olmasına rağmen, tekrar oynamanın ya da arkadaşlarınıza oynatırken onların şaşkınlığını izlemenin zevki paha biçilemez. ufak ve bağımsız bir oyun olsa da türkçe desteği olduğunu da hatırlatmak gerek.

http://jeandrocoen.blogspot.com.tr/…-salonunda.html
  • oynarken çok zevk aldım ama oyun sonunda 24 biletin sadece 5'ini bulabilmiş olmam beni düşündürdü. gözden kaçırdığım çok şey var demek ki. belki bir kez daha oynarım ileride.

bir de oyunun sonlarına doğru, aşağıya iğrendiğin bir şey yaz diyor ya ben oraya rte yazdım (gerçekçi olsun diye hehe). sonra aşağıda çıkan sayıyı aklında tut deyip 2023'ü çıkarmasın mı? orada ben şok ben iptal.
  • bağımsız oyun geliştiricisi daniel mullins games'in ilk bilgisayar oyunu denemesi. hiçbir değişiklik yapmadan oyunla ilgili açıklamalarını aktarıyorum:

"pony ısland is a suspense puzzle game in disguise. you are in limbo, trapped in a malevolent and malfunctioning arcade machine devised by the devil himself. ıt is not a game about ponies."

fikri ayrı, uygulanışı ayrı güzel olmuş.

özgün, beklenmedik, bir hayli şaşırtıcı bir yapım. atmosfer olsun müzikler olsun, hemen kapıyor oyuncuyu. gerçekten çok başarılı ve mutlaka göz atılması gerekiyor.
  • 3 saatte bitirip, bitirdiğime çok üzüldüğüm bir oyun oldu. şeytanın kodladığı bir oyun makinesine hapsolduğunuza sizi çok iyi bir şekilde inandırıyor. ve bunu o 70'lerin sonu - 80'lerin başındaki atari 2600 grafikleri ile yapıyor.

puzzle zorluğu ve oynanabilirlik tam dozunda. ancak geçmişte biraz metin tabanlı macera oyunu, platform oyunu oynamış olmak ve belki çok az herhangi bir dilde programlama tecrübe etmiş olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

10 liraya alıp oynamaya değer. hem donanım da istemiyor.
  • her oyun severin kesinlikle ama kesinlikle deneyimlemesi gereken bir oyun. özellikle farklı tatlar arayanlar direk atılsın. şimdi buraya uzun uzadıya bir inceleme yazsam oyun keyfinizin içine sıçılacak o kesin. tüm bu güzelliği, beyin yakan kısımları, manyaklığı kendiniz tadın.

edit:

--- spoiler ---

bitirdikten sonra oyunu silmeyi unutmayın.
    --- spoiler ---
  • kanser kemoterapi ucretlerini odemedikleri icin oynamayin
  • yapılabilecek en rahatsız oyunlardan biri olmuş. oyunun -sanırım- ortalarındayım ama yaşattığı heyecan hakikaten çok başka.
  • yaratıcı ve orijinal bir indie oyun. the stanley parable'ı sevdiyseniz bunu da seversiniz. türkçe dil seçeneğinin de olması epey hoşuma gitti. yıllardır belki ilk defa bir oyunu tamamen türkçe oynamak hoştu.

steam sayfası
  • steam kış indiriminde 3.20 liraya düşen, 2016 yılının en iyi indie oyunlarından biri. sıra dışı bir fikir, çok minimal olmasına rağmen dahice bir işleniş. eğer oyunun adını orada burada görüp, başlığa geldiyseniz tarayıcınızı kapatıp oyunu almanızı ve oynamanızı tavsiye ederim.
  • al oyna pişman olmazsın. yarattığı kurgu seni şekilden şekile sokabilir ama en nihayetinde bolca eğlendirici bir oyun.
hesabın var mı? giriş yap