şükela:  tümü | bugün
 • yanli$ bir album ismi kanimca.
 • pentagram'in bir donem $ebnem ferahla beraber duzenledigi konserler sirasinda $ebnem ferah'a yonelik olarak soylenen ve bagirilan slogan.daha sonra pentagram'in kendi uyesi gitti pop yapti.boyle i$te..
 • mukemmel bir konserin mukemmel albumu. slayerin black magic coverini icerir ki tom araya hastasi olmu$tur sozkonusu coverin.
 • cok pop bi tavır
 • 5 temmuz 1997'de harbiye acik hava'da gerceklesmis olan konser. sertab erener ve levent yuksele popcular disari diye bagrilmasi sebebiyle magazin bultenlerinde bile gormustuk pentagramin adini. hatta levent yuksele "noldu neden boyle oldu levent bey" diye soran bir muhabire levent bey o malum siritmasiyla "popcuyuz biz" diye bi cevap vermisti ki hala aklima gelince gulerim.
 • konser sırasında bu slogan levent yükseli görünce bi daha diye şarkı söylemeye başlayan seyirciye, bu parçadan hoşlanmayan diğer seyirciler tarafından atılmıştır. daha sonra grup elemanları bu sloganın popa değil beşinci güç olarak adlandırdıkları medyaya bir tavır olduğuna karar verip albümün adına bu şekilde karar vermişlerdir.
  (bkz: popcu/#1114602)
 • pentagram, 1990 yılında grubun ismi ile aynı olan ve 1992 yılında çıkardıkları trail blazer adlı albümden sonra ismini daha geniş bir kitleye duyurduğu anatolia isimli albümü 1997 yılında piyasaya sürdü.bu albüm gerçekten çok başarılı olan,aynı zamanda albümde çalışmalara katkıda bulunun isimler açısından da önemli bir çalışmaydı.bu albümle birlikte pentagram konserlere de hız verdi.işte popçular dışarı albümü bu muhteşem konser performansını içeren kusursuz bir albüm olarak piyasaya çıktı.içersinde aynı zamanda slayer'in "black magic" isimli coverını da bulundurmaktadır.ancak grup bu albüme seçtiği "popçular dışarı" isimiyle de farklı bir açıdan gündeme geldi ki buna konserde levent yüksel,sertap erener ve birkaç popmüzik sarkıcısına söylenen ancak medyaya yansımadan önce ise sadece şebnem ferah'a yönelik söylendiği bilinen slogan neden olmuştur.genel itibariyle olayın açıklayıcı noktası ise tamamen seyicilerden kaynaklanan ve grup üyelerinden birinin kışkırtamasıyla oluşmamış bir slogandan ibaret olmasıdır. yerli gruplar içersinde bugün zirvede yeralan pentagram'ın belki de en başarılı çalışması benim gözümde.her ne kadar bir dönem demir demirkan'ın ayrılışı ile ayrı gündeme gelip "çokşey kaybettiler" şeklinde söylenilse de başarılı performanslarını hala korumaktalar.
  (bkz: anatolia)
  (bkz: pentagram)
 • (bkz: olsa da yesek)
 • pentagram'ın en başarılı performanslarından biridir. üzerine dolaşan polemikler bitmeyecek gibi görünse de aslında olay fazla karmaşık ve anlaşılmaz değildir. rock ve onun türevi olarak heavy metal'e pop diyen zihniyetler için

  (bkz: popuçlar dışarı)
  (bkz: rock müzik dünyayı kurtaracak)

  yukarıdaki bakınızları açmak gerekirse, rock müzik ya da metalci olmak bir yaşam tarzı değildir sadece dürüst, onurlu, olduğun gibi olmayı da içeren bir felsefenin sadece bir parçasıdır. bu felsefe belki de sadece kısıtlı bir ortamda yeşermiş ve fazla bir açılım bulamamıştır ancak bu durumda da (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak) gibi bazı büyük yanılgılara düşmemek gerekmektedir. bilgi sahibi olunduktan sonra hala rock müziği piyasadaki bir kısım gitar kullanan popçulardan ibaret sanmak yanılgısına da düşmemek gerekmektedir. bütün bunlardan sonra hala rock popüler müzik olarak ifade edilecekse burada sadece bir aymazlık ya da bilinçli bir çarpıtma söz konusu olabilir.