şükela:  tümü | bugün
 • fr. /popüler / popüler, herkesçe sevilen; halkla ilgili, halka özgü, halk için

  (bkz: parti populaire européen)
 • bütün kült aşk filmlerinden tutam tutam kullanılarak oluşturulmuş şirin bir filmdir. bana aşkın kesinlikle eski insanlar tarafından tadılmış ve artık bizler tarafından tadılması mümkün olmayan bir duygu olduğunu düşündürmüştür. müzikleri hele de les secrétaires cha cha cha izlediğim günün gecesinde rüyama girmiştir.
 • klişe öğeler çokça bulunsa da izlerken çok eğlendiren bir regis roinsard filmi. kıyafetler, arabalar, evler ve dekorasyonları o kadar güzeldi ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamamışız izlerken.
  gerçekten o zamanlar daktilo yarışmaları bu kadar yaygın bir şey miydi ve eğer öyleyse bu kadar çılgınlığı var mıydı bilmiyorum ama, daktilo yarışmalarının dünyada, farklı dönemlerde bir anda patlayan, trend olan ve klişe tabirlere milyonları peşinden sürükleyen konseptleri eleştirmek üzere kullanılmış bir metafor olarak gördüm ben.

  --- spoiler ---

  zira eski şampiyonun kaybetmesi ve rose'un şampiyon olmasıyla istediği her şeye sahip olması ve devamında gelişen olaylar da bunu destekler nitelikte.

  --- spoiler ---

  bunun haricinde, sevimli, kafa dağıttıracak, iyi hissettirecek bir film olmuş. sürprizler aramadan keyifle izleyiniz efenim.
 • eski zamanlara, audrey hepburn'lere merakliysaniz modern zamanlarda cekilmis versiyonunu izlemek hosunuza gidebilir. bunun disinda oyunculuklari, karakter gelisimleri gayet vasat olan fakat bunu guzel ve cici kostumlerle kapatabilen bir film. yine de bir saat elli dakika boyunca klise yagmuruna tutulmak istemiyorsaniz izlemeyin.
 • konusu 1958'de geçen pamuk şekeri tadında bir film. hikaye az çok the artist filminin 20-25 küsur yıl sonraki bir versiyonu gibi düşünülebilir; öte yandan dönem detayları gayet hoş yansıtılmış. dans ve daktilo yarışması sahneleri filmin zirve anları arasında. o yılların naifliğinden de hoşlanıyorsanız, kaçırılmayacak keyifli bir film.
 • romantik komedi, kısmen fransız sineması, retro sevdasınız depreşirse biraz da ve de en önemlisi yeşilçam öğelerinin zehirlediği beynelminel bir film seyretmek isterseniz kesinlikle kaçırılmamalı. hasılı eğlenceli bir film. daktiloyu boşuna sevmiyormuşuz arkadaş!

  son olarak filmin müziklerinden jack ary'nin les secrétaires cha cha cha şarkısı şiddetle tavsiye edilir.
  (bkz: http://www.youtube.com/…szfxvy2tczqrrpuiiz1i7zhtqtm)
 • eski filmler tadında çekilmiş oldukça hoşça zaman geçirmenizi sağlayan başyapıt olmasa da çok güzel fransız filmi. 1959 yılında geçmesinin de bunda payı vardır hiç şüphesiz. bu tip filmleri sevmeyen ben bile beğendiğime göre çok güzeldir hatta kesin.
  klasik aşk veya romantik filmlerde olan artık klişeleşmiş sayabileceğimiz herşey var, temposu da yüksek değil fakat yine de şaşırtıcı bir şekilde zevkle kendini izlettirmeyi başarıyor.
 • tam bir feel-good movie. 50'lerin sonu, zarif dizaltı kabarık elbiseler, şirin mobilyalar ve renkler eşliğinde bir koç-öğrenci aşkı. görsel açıdan etkili olan ancak birkaç sahnesi var. romain duris'in oynaması nedeniyle izleyecekseniz, çok daha iyi filmleri var. boş bir zamanınızda şeker bir romantik film izlemekse niyetiniz, ayaklarınızı yerden keser mi, hayır ama beklentinizi karşılar.
 • 3 senedir hala türkçe altyazısı çıkmamış film.
 • güzel bir romantik komedi fransız filmi.
  izlerken sıkılmıyorsunuz.

  imdb puanı için buradan.