şükela:  tümü | bugün
  • sosyal medyayi birazcik kurcalayinca gorulebilen olay. bir yazar dusunelim, bu yazar balzac olsun. adam "cay demle, kahvaltiya misafirler gelecek" dese bile paylasilir, altina da "vay be ne guzel soylemis adam" seklinde yorum yapilir.

populer yazarlarin, sairlerin, bilim insanlarinin soyledigi kilit sozler paylasilir anlarim da, her soylediklerinin de paylasildigini gormek garip.
  • yerinde bir tespit ve haklı bir isyan.
    bunu keşfettiğimden beri kendi cümlelerimi popüler bir yazarın imzasıyla paylaşıyorum.

mesela en son dün gece albert camus başlığında yaptım bunu.
    (bkz: #70062292)

cemal süreya ismi de işinizi görebilir, deneyebilirsiniz.
    (bkz: #67958423)

ama en çok sigmund freud işe yarıyor. daha önce denedim, oradan biliyorum.
    (bkz: #69345926)

sözlüğe yazıyorum, altına freud imzasını koyuyorum ve bingo!! 2 saat sonra twitter'da bile karşıma çıkacak kadar yaygınlaşıyor.
    nejat işler imzasıyla yayınladığım bir şeyin instagram'da fenomen olduğuna bile denk gelmiştim. halbuki bunu ben yazdım deseydim; bırakın twitter'da paylaşmayı, linç etmeyenin hatrı kalırdı.
  • bu çok doğrudur. ben de şöyle bir örnekle açayım konuyu; bir iki defa denedim kendi esprimi cem yılmaz şöyle dedi diye satmayı, daha anlatmadan karşımdakilerin yanakları yukarı doğru gerilmeye, ağızları açılmaya başladı. aynı espriyi kendi esprim olarak sunduğumda ise aynı reaksiyonu alamadım. böyledir bu işler. bir de bunun bilmem ne üniversitesinin araştırması diye satılan şekli vardır ki o üniversiteler aslında o araştırmaları hiçbir zaman yapmamışlardır.