şükela:  tümü | bugün soru sor
61 entry daha
  • nefret etmiyorum aslında, ama sanki olay ortaya çıktığında haberim olmuş gibi olmasından rahatsız oluyorum.

mesela; müslüm filminden sonra, müslüm gürses dinlemiyorum, ulan ölmüş adamı popülarizmin kurbanı ettiniz, beni de soğuttunuz o güzelim şarkılardan.
  • en az popüler olan her şeyi kaçırmadan takip etmek kadar gereksiz ve karışılmaması gereken bir durum
  • yanlıştır net. popüler olan şeyler bazen içi boş medya abartması ya da reklam da olsa, insanların diline düşmüşse boşuna popüler olmamıştır. denemek, bir göz atmak bir şey kaybettirmez ama belki çok şey kazandırabilir, belki hayata bakışınızı değiştirebilir. belki değiştirmeyebilir de ama denemekten zarar gelmez. en azından popüler kültürün gelişir, bir arkadaş ortamında bahsedilirken sus pus kalmazsın, "popüler şeyleri sevmem ben yea"dan daha fazla söyleyecek şeyin olur, fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olmuş olursun, hem de antipati toplamazsın. ön yargı yanlıştır. gör, dene sonra yargıya var.

edit: türkçe imla
  • yanlış değildir. hatta doğru olduğunu söylemek bile mümkün olabilir. bir şey popüler olmuşsa kalite yoksunluğu sayesinde olmuştur. istisnai durumlarda ise bir nevi gevezenin sözüne benzer popülerleşen şey, kalitesini düşürmeye, anlamını kusup onu kaybetmeye ve sudaki balığın göremediği deniz gibi yok olmaya mahkumdur.

popüler olan her şeyden nefret etmiyorum.
    -nefret söylemi-
    ancak popülerleşme sürecinden nefret ediyorum
    -nefret söylemi- .
  • isteksiz sikişle aynı şeydir. sırf ortamlarda konulara dahil olabilme adına istemediğiniz dizileri ve programları izler hatta kitapları okursunuz. farklı olabilme adına “en bilinmedik şarkıları dinlemeliyim çünkü en kalitelileri onlar”

bu isteksizlik mutsuzluğa ve o da nefrete dönüşür.

o yüzden ne mutlu tutkusu ve hobisi olanlara...(orda da popüler olaylar var da neyse)