*

şükela:  tümü | bugün
 • goz onunde bulunmak; taninmak, sevilmek, istenmek/arzulanmak. olumlu bir anlam icerir.

  bu gune kadar binbir tane mezvuya deginilmis (ara: populer* ol*) seklinde. biz de kalibin kokunu kazandiralim sozluge, sorumluluk bilinci icerisinde. lazim.
 • sokakta, okulda, cafede, pazarda, barda, sahilde, çarşıda... her 5 kişiden 3'üne selam vermekle olunduğu sanılan durum.
 • bazi zamanlarda imrendigim insan turudur.

  herkes onlari arar, konu$urlar, geyik yaparlar, gece, haftasonu, ki$ tatili, yaz tatili gibi bilumum planlar yapar ve hic bir zaman yalniz kalmazlar.

  arkada$lari bu tur insanlari cok sever, tapilacak duruma gelirler, onlari cagirmadan hicbir yere gitmezler.
 • her yeni lise yılında herkesin aklından geçen şey.
 • nasıl popüler olur bugün kısa bir örnek eşliğinde konuyu aydınlatmak istiyorum.

  delikanlılardan biri, odanın tavanında asılı olan ampulü ağzına tamamen
  sığdırabileceğini iddia eder…koskoca 100 mumluk ampul...eleman ıkınır tıkınır ampulü ağzına sığdırmayı başarır.

  ancak bir sorun vardir.ampulü ağzından geri çıkaramamaktadır. arkadaşı hayret eder bu nasil iş diye, o da
  evdeki başka bir ampulü ağzına sokar ve tabiiki o da çikaramaz. bunun üzerine iki kafadar hastanenin yolunu tutmaya karar verirler. ağızlarında ampul olduğu halde bir taksiye atlarlar. konuşma zorluğu çekerek güya taksiciye dertlerini anlatırlar.taksici bir taraftan gülme krizi geçirirken bir taraftan da ‘nasıl olur abi ya, uğraşsanız çıkar, bir asılın şuna, şaka mı yapıyonuz ? diye söylenmektedir.
  neyse akşamın bir yarısında acile gelirler. taksici ayrılır. doktorlar çocukları beklemeleri için bir odaya alir. aradan 15 dakika geçmeden taksici kapıda görünür; tabii ağzında bir ampulle. amcam çocuklara inanmamıs, açık olan bir marketten ampul almış ve denemiştir !!

  şimdi anladınız mı ampulün, türkiye’de nasıl popüler olduğunu ve insanın başına ne gelirse ya meraktan yada iki paket makarna'dan geldiğini ?!!
 • günümüzde ''popüler'' dediğimiz çoğu ekol ya da alan ''berbattır''. gülşen'in ''yatcaz, kalkcaz, yatcaz, kalkcaz'' saçmalığı buna çok güzel bir örnektir...
 • bi'nevi birey olmanın tersidir. herkes gibi olmanın zirvedeki halidir.
  (bkz: #33114491)
 • tükenmişlik sendromuna neden olabilir.