şükela:  tümü | bugün
  • uludağ sözlük'ten silinen başlığım. bakalım buradaki moderasyonla oradaki moderasyon arasındaki farkı anlayabilecek misiniz?

tüh lan keşke başlığı 15 kasım uludağ sözlük rezaleti diye açsaydım. zall'ın reklamı olurdu. hayreti mucip.
  • okunma ihtimali. tanımadıgi, adını bilmedigi, yüzünü gormedigi biri tarafından yazdıklarının okunma ihtimali. belki beğenilme, onaylanma ihtiyaci. belki okuyanın yüzünde ufak bir gülümseme yaratma çabası, bazen de digerlerinin bilmediği birsey hakkında fikir kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşama uğraşı.
  • sözlükte taşak oğlanı olma amacı olmayan insandır. bunun bazı örneklerini ziyadesiyle görmekteyiz.
    özel hayatları ve tüm profilleri ortaya çıkmamış kişilerdir ve doğru olan da budur.
    gündemi takip eder ve fikrini paylaşır.
  • yazarken herhangi bir amacı olmayan yazardır, sadece düşüncelerini sesli olarak ifade edebilmekten zevk alıyordur.
  • kendi güzel keyfini tatmin etmek için yazıyordur. aman beni de fark etsinler diye delirmiyordur. en hakiki sözlük yazarları işte bu arkadaşlardır.
  • popi olup olmamak derdim değildir. zaten günde 100 entry giren 10 başlık açan tiplerden de değilim. aklıma geldikçe girer bakarım. hatta çoğu zaman giriş yapmadan okur giderim başlıkları. şuku basmaya zorlayacak entryler görünce giriş yaparım genelde. sanıyorum bu arkadaşlarda benimle aynı kafadadır.
  • (bkz: hobi)
  • düşüncelerini kayıt altında tutmak olabilir.
  • öyle! maksat kalabalık görünelim.

hem pöpüler olmayan yazarlar sayesinde pöpüler yazarların kıymeti biliniyor.

o yüzden yazıyoruz.
  • yaşadığını hissetmenin, günlerine kendince kayıt düşmenin ve sanal alemde anlamlı bir iş yapma düşüncesinin gazladığı bir eylemdir ekşide yazmak. popülerlik beklentisi olmadan da insanlar mutlu bir ruh haliyle yazabilirler. popülerlik için de önce yazmanız gerekir. kısacası yazabiliyor olmak ve bir yazarlığın mikro halini deneyimlemek insanı rahatlatıyor. moral de bulduğunuz bir yer olabiliyor burası.