şükela:  tümü | bugün
 • hepimizin bildiği üzere, siyaset sorumluluk gerektiren bir iştir. yahut görüyoruz ki günümüzde birçok mürekkep yalamış kravatlı topluluğu tarafından dine veya başka değerlere alet edilerek sorumluluğu yitirilmeye çalışılmaktadır. işin daha ironik yanı ise bu safsatalara aldanıp "ben üniversite mezunuyum" diye geçinen cahil cühelalardır.

  ne yazık ki insani duyguları hedef alarak yaptıkları hataları örtbas etmeye çalışan sahtekarlar, kendi çıkarları doğrultusunda siyasi gündemi araştırmaya gereksinim duymadan dogmatik parti anlayışı çerçevesinde "benim partim ne yaparsa güzel yapar" saçmalığına boyun eğmiş birçok kişiyi parmağında oynatmaktan çekinmezler.

  örnek verecek olursak; bir otobüste yaşını başını almış teyzeler bir seçime oy vermeye gitmektedirler ve aralarında istikrarsız her zaman şu konuşma geçer:

  x: hangi partiye oy atacaksın y hanımcım?
  y: ampule atacağım tabi. başka parti mi var, ihihiihih..

  bakınız, anlayışları ne? kötünün iyisi.. belli oranda oy aldığı için türkiye'nin gururu olarak varsayılan parti liderinin peygamber sıfatıyla gözümüze sokulduğu dogmatik tavır. bu partinin son 1 yıl içinde yaptıkları ne, yapacakları ne, yıllık planları ne? kimsenin umursadığı yok..

  kısacası, bu ve bunun gibi araştırmacı kişilikten yoksun, her şeye koyun gibi inanan boş beyinler olduğu sürece var olan partiler ve siyaset anlayışları ilelebet sönük kalmaya devam edecektir.