şükela:  tümü | bugün
 • porsche boxster'ın yerini alması beklenen yeni boxster serisi. adını efsanevi 718'den alıyor. 4 silindirli yeni nesil motorun kullanılacağı iki araçtan biri, en azından söylentiler bu yönde.

  (bkz: porsche 718 boxster s)
  (bkz: porsche 718 cayman)

  ** 2.7l düz altı silindirli güç ünitesi yerini 2l ve 2.5l turbo beslemeli 4 silindirli motorlara bırakmış. 2l olan motor 296hp güç ve 380nm tork üretiyor.
  pdk aktarma ve chrono paketli boxster, 100km/sa hıza 0km/sa'den 4,7sn'de çıkıyor ki bu rakam porsche'ye göre eski nesilden 0,8sn daha iyi. son hız ise 275km/sa.
  718 boxster tasarım olarak önceki versiyondan çok uzaklaşmamış, en ciddi değişiklik arka far ve motor kapağı tasarımında olmuş ki bence otomobile çok yakışmış. bir diğer yenilik ise artık ön kaputun altına tam boy bir valiz sığabiliyormuş.
  iç tasarım porsche çizgilerini temsil etmeye devam ediyor, mühendisler ve tasarımcılar mümkün olan her yere düğme koymayı unutmamış.
  baz versiyonun amerika fiyatı ise 56k usd olarak belirlenmiş.
  açıkçası özellikle arka tasarımı çok vurucu bulduğumu ifade etmeden geçemeyeceğim, tabii ki 6 silindirlinin sesi ve gaz tepkisini tatmış olanlar 4 silindire burun kıvırmakta haksız değiller ama yine de bu bir porsche. fetişistleri direkt 911'e alalım.

  http://press.porsche.com/news/release.php?id=974

  http://www.carscoops.com/…er-revealed-with-new.html
  https://www.youtube.com/watch?v=q7t__u093k0
  https://www.youtube.com/watch?v=ssz9m99hg5c
 • geçmişe selam çakması makyajlanarak daha bir güzelleşen ve olgunlaşan tasarımına rağmen isimden öteye gitmeyen porsche modeli. böyle bir takıyı kasa kodu olarak bilsek bile yetecekti belki de. bunun dışında ön tasarım belirttiğim gibi oldukça güzelleşmiş ve ek olarak iç tasarım da o yuvarlak ve aşağı sarkıyor gibi duran havalandırma çıkışları hariç gayet kaliteli. performans verileri ise özellikle pdk ve sport chrono package'lı s versiyon için süper spor seviyesinde. 4,2 sn 0-100 ve 285km/sa azami hız.

  http://tiptronik.com/…misten-gelen-ruh-718-boxster/
 • 75 kişilik jüri ve uluslararası otomobil gazetecilerinden oluşan bir ekip tarafından yapılan gizli oylama neticesinde 2017 yılı için dünyada yılın performans otomobili seçilmiştir.

  finalistler: audi r8 spyder, mclaren 570s

  kaynak