şükela:  tümü | bugün
 • porsche boxster'ın yerini alması beklenen yeni boxster serisi. adını efsanevi 718'den alıyor. 4 silindirli yeni nesil motorun kullanılacağı iki araçtan biri, en azından söylentiler bu yönde.

  (bkz: porsche 718 boxster s)
  (bkz: porsche 718 cayman)

  ** 2.7l düz altı silindirli güç ünitesi yerini 2l ve 2.5l turbo beslemeli 4 silindirli motorlara bırakmış. 2l olan motor 296hp güç ve 380nm tork üretiyor.
  pdk aktarma ve chrono paketli boxster, 100km/sa hıza 0km/sa'den 4,7sn'de çıkıyor ki bu rakam porsche'ye göre eski nesilden 0,8sn daha iyi. son hız ise 275km/sa.
  718 boxster tasarım olarak önceki versiyondan çok uzaklaşmamış, en ciddi değişiklik arka far ve motor kapağı tasarımında olmuş ki bence otomobile çok yakışmış. bir diğer yenilik ise artık ön kaputun altına tam boy bir valiz sığabiliyormuş.
  iç tasarım porsche çizgilerini temsil etmeye devam ediyor, mühendisler ve tasarımcılar mümkün olan her yere düğme koymayı unutmamış.
  baz versiyonun amerika fiyatı ise 56k usd olarak belirlenmiş.
  açıkçası özellikle arka tasarımı çok vurucu bulduğumu ifade etmeden geçemeyeceğim, tabii ki 6 silindirlinin sesi ve gaz tepkisini tatmış olanlar 4 silindire burun kıvırmakta haksız değiller ama yine de bu bir porsche. fetişistleri direkt 911'e alalım.

  http://press.porsche.com/news/release.php?id=974

  http://www.carscoops.com/…er-revealed-with-new.html
  https://www.youtube.com/watch?v=q7t__u093k0
  https://www.youtube.com/watch?v=ssz9m99hg5c
 • içine oturmayı başardığınızda çıkma kal içimde diyor çünkü uzun boylular için inmesi binmesinden çok daha zor

  halterde koparma hareketi yapar gibi dizler bükük inmeye çalışırken aynı anda alçak tavana kafayı çarpmamaya çalışmak şekline maecerolara sürüklemektedir
 • arabamı bıraktığımda porsche servisten iki gün boyunca kullanmam için bunu verdiler.

  oturuş pozisyonu harika. aracın üzeri ve sağ sol camlar açıkken bile şehir içinde üzücü bir rüzgar yemiyorsun. tatlı tatlı esiyor. siyah renk ninja gibi aralarda kayboluyor ama yine insanların ilgisini çekiyor. kırmızı (bkz: guards red) ya da elektrik mavisi gibi bir renkle iyi dikkat çeker eminim.

  300 beygir falan deniyor ama hızlanma olarak öyle hissettirmiyor araba. burada bir sorun var. 4 silindir, düşük tork ve turbo gecikmesi derken agresif bir spor otomobil değil de hızlı bir cabrio kullanıyor gibi oluyor. direksiyon netliği ve kontrol harika. kendi alanında muhtemelen dünyanın en iyi sürüş netliklerinden birine sahip. araç ne istersen milimi milimine onu yapıyor, sinir sisteminin bir uzantısı gibi, omurgana eklemlenmiş gibi.

  öte yandan 911 ile kıyaslayınca kesinlikle her konuda kalite bir tık altta gidiyor, hissediyorsun. yine de bu çok iyi bir kalite sunduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  sonuç olarak beklediğimden fazlasını bulduğum iyi bir araba 718. bunun 6 silindirli varyantları da var, gts 4.0 ya da spider gibi. onlar muhteşemdir eminim.
 • sıfır araçlarda porsche'un spor arabalarının güncel başlangıç seviyesi. ekşi sözlük'te umarım buna fakir porsche'u diye bir tabir kullanmaya başlamazlar. (bkz: swh)

hesabın var mı? giriş yap