şükela:  tümü | bugün
 • le mans 24 saat 2013 parmak ısırtacak, ibret alınacak kadar başarılı bir araba olduğunu tekrar ortaya koydu.

  sonuçları şöyle;

  -- fabrika'nın birebir desteklediği porsche ag-manthey racing'in 92 numaralı arabası gte-pro sınıfının lideriydi ve genel klasmanda da 16. oldular. bu arabayı kullanan marc lieb'in 2003'te 2.liği, 2005 ve 2010'da ise zaferi bulunuyor. richard lietz ise 2007'de zafer kazanmıştı. 2010'da ise benim favorim olan felbermayr-proton porsche'yi zafere taşırken lieb'e eşlik etmişti. romain dumas zaten bir dayanıklılık yarışı kurdu, 3. pilot. dur unuttum yazmayı, fabrika takımının ikinci arabası da hemen peşlerinde bitirdi yarışı, ilk 2 sıra onlarındı.

  -- özel takımların yarıştığı gte am'da ise sürekli porsche kullanmasıyla tanınan imsa performance galibiyeti elde etti.

  muhtemelen arabada çıkmış ufak sorunları da halledip, 2014'te de yardırmaya devam edecekler.
 • başarılarına devam eden öküz yarış makinası...

  en son 24 saat daytona dayanıklılık yarışının 2014 ayağında görülmüşlerdi; porsche north america'nın sahibi olduğu ve porsche motorsport-coreautosport ortaklığı tarafından yarıştırılan 2 tane örneği ile.

  911 kapı numarasıyla yarışan nick tandy-richard lietz (çok sağlam bir herif bu, 2014 24 saat lemans gte pro 1.si )-patrick pilet (aynı olayda sınıf ikincisi) ekibi genel klasmanda 6. olurken kendi sınıflarını lider bitirdiler.

  912 kapı numaralı ikinci makina ise kardeşiyle liderlik için sürekli kapışma halinde olmasına rağmen yarışın bitimine 6 saat kala motor sorunu yaşayarak garaja dönmek zorunda kalmıştı.
 • 24 saat yarışları için tasarlanan ve 911 serisinin 17. nesli olan 911 rsr karbon fiber kaplama dış yüzü ve hafifletilmiş gövdesine sahip yarış otomobili.
 • mid-engine konusuna rekabet icin girip platforma ve street car'a dokunmuyor olmalari kesinlikle iki kere sevindirici.