şükela:  tümü | bugün
  • yeminle bu gözler bunu gördü ya, daha da bu dünyada bir şeye şaşırmam.

50'li yaşlarda bir teyze, bim'den poşetleriyle çıktı. sonra porsche'sinin arka kapısını açarak poşetleri oraya dizdi. ardından da direksiyonun başına geçerek arabasını sürdü gitti.

varmış demek ki böyle insanlar. küçük bir çocukken simit ve çaydan keyif alan zenginleri anlayamazdım. büyüyünce onları anladım. ama şimdi de bim'den alışveriş yapan porsche'liyi anlayamıyorum. umarım günün birinde onu da anlarım.

hatta belki şirinleri bile görebilirim...
  • osmanoğlu kazandibi alıyordur.
  • porsche sahibi olamayan insanlar tarafından anlaşılamamıştır.
  • az önce yaptığım hede.

bim'den poşetlerimle çıktım. sonra porsche'min arka kapısını açarak poşetleri oraya dizdim. ardından da direksiyonun başına geçerek arabamı sürüp gittim.

dikiz aynasından bir tane genç gördüm elindeki telefonla bir şeyler yazıyordu. varmış demek ki böyle tipler. yol ortasında entry girenleri günün birinde anlarım belki.

ohaaaa şirinler! gelin bakalım az seveyim sizi...

zorunlu edit: kadın değilim lan! (yatırım tavsiyesi değildir)
  • bim'in birbirinden lezzetli ürünlerini beğenip alan ve ardından aracına binen kişidir.

not: demin aracın kullanım kitapçığına baktım (bkz: porsche 911 carrera 4). araç sahibi olduğunuz süre içinde bim'den alışveriş yapamazsınız yazmıyordu.

not 2: porsche sahibi değilim. ama olabilirim. tek endişem, bim'den alışveriş edersem, düzenli eksi oy veren ibnelerin, nasıl bir yol çizecekleri.
  • ne var ki bunda? benim de haftasonu arabalarımdan biri porche, - porchse yazmayı bile bilmiyorum gerçi -
    ben de bim'den alışveriş yapıyorum arada. macrocenter le cola, migros muratbey peyniri satıyor da biz mi almıyoruz?

ayrıca cumhurbaşkanımız ne demiş :

(bkz: mercedes 300 bin tl artık herkes binebiliyor)

yahu siz hangi türkiye'de yaşıyorsunuz?
  • bir an ilerde bir gün porsche sahibi olursam dost yoğurdu nereden alacağım sorusu ile uğraştı zihnim.

(bkz: dost yoğurt)
  • tamamen yaşam standartı ile ilgili bir durumdur. bim'den alışveriş yapan ortalama gelir düzeyi grubunda olup aynı zamanda kaliteli yaşam standartından ödün vermeyip porsche kalitesinde bir araba almaya güç yettirebilmis de olabilirsiniz. örnekleri çok, bu aralar kafa yorduğum bir mevzu.
  • porsche sahibi olmayıp lacoste'dan alışveriş yapan insanla ters orantılı kafaya sahip insandır. hem porsche sahibi olup hem lacostedan alışveriş yaparsan b segmentinden ileriye geçemezsin.