şükela:  tümü | bugün
  • porsche’nin ilk tamamen elektrikli modeli olan 4 kapili sedan.
    prototip adi olan mission-e nin uretim versiyonunda alacagi isim olacak ve 2019 da yollara cikacak olan tesla model s killer.
  • görseli

çok param olsaydı ya da taycan ben olsaydım alırdım kesinlikle bu porşe'yi.
  • hangi isimle üretim yapacağını bilen firma üretimi.
  • (bkz: oğulcan)
  • taycan nedir yaaa =) türkiye' de berkesu' ların kullanabileceği bir araba tarzı. bize kartal' la şahinle gelin kardeşim =)
  • taycan türkçeden geliyormuş
  • "2020'de yola çıkacak taycan, 600 beygir gücünde olacak ve 500 km menzil vaadecek. bu menzillik bataryanın 15 dk içinde tam şarj olacağı ifade edilmiş."

https://otom.in/topic.asp?topic_id=145

bataryanın 15 dk'da dolması??
  • an itibariyle habertürk'ün isminin türkçe olduğunu söylediği model. habere göre adı tay ve can kelimelerinin birleşiminden oluşuyormuş.

(bkz: at yalanı s.keyim inananı)
    haber
  • - 2 yıl'a kalmaz biz bu batarya işini çözeriz hacı.
    + bak yazıyorum o zaman 15 dk'da full şarj diye?
    - yaa yaz amk sen, rahat ol !
    + aha da yazdım. günah benden gitti.

güncelleme : aradan geçen iki buçuk yıl ve taycan'ın yollara düşmesiyle bir güncelleme yapmak istedim. öngördüğüm gibi vaadedilen 15 dk gibi kısa bir sürede %100 şarj özelliği gerçekleşmedi. günümüzde yollarda gördüğümüz taycan versiyonunda vaadedilen şarj süresi, optimum koşullarda %5 kalan şarjdan 22,5 dakikada %80 kapasiteye erişebilmekte. bu veriler sektör yazarlarının ve porsche'nin aracın tanıtıldığı tarihteki öngörüsünden ve vaadedilenden yaklaşık iki katı fazla. batarya güvenlik önlemleri kaldırılırsa ve üst limitlerde bir elektrik akımı sağlanırsa belki bu süre 15 dakika civarına düşebilir ama yine de yol için uygulanabilir olmayacaktır.

düzeltme : güncelleme