şükela:  tümü | bugün
  • dis beyazlatma operasyonlarinin son hamlesi
  • laminate porselen diş gibi uygulanan ve dişi çok az yontarak takılan şekilleri de vardır. fakat diş etinin içine girerek takıldığı için başlarda alışması zordur ve acı vericidir. diş çarpıklıklarında da kullanılabilen bir yöntemdir. dişiniz aşırı derecede çarpıksa bir kaç gün süren operasyonla bir gün ansızın erman toroğlu gibi sırıtmanızı sağlayabilir.
  • çok gözalıcı! oluyorlar. böyle parlak parlak.
  • çok itici olan , yapay dişler. yaptıran tipler genelde otuz iki diş görünür şekilde gülmeye çalışıyorlar. seksi mi oluyorsunuz ? öyle mi düşünüyorsunuz ? meriç erkan dansı yapıyorum size buradan.
  • diş hekiminin hastadan 200 lira alıp 25 liraya laboratuvara yaptırdığı protez zirkonyum olan çeşidinin maliyeti de 50 liradır. nerdenmi biliyorum 25 liraya yapan salak benim :)))
  • şuraya düzgün bir bilgi almaya geliyosun bakıyorsun kayserili'nin birisi * bol smileyli zevzek bir entry bırakmış.

hani şunu demeye getiriyor ben 50 liraya yapıyorum size 150 liraya sokuyor diş hekiminiz diyor.

yani demek istiyor ki o kadar senelik eğitim tecrübe dersler milletin bok kokan ağzıyla uğraşmalar falan bunların bi önemi yok, bunun maliyeti 50 ise size 51liradan takması lazım. ya da başka bir ihtimal de 50 liraya gelip labaratuvardan alıp kendiniz de takarsınız.

neyse sinirim geçti.

her zaman estetik amaçlarla da yapılmaz yapay olduğunu ben de görebiliyorum. ön tarafta bulunan dişlerimden ikisinin dolgusu ölmüş artık ve inanın ben senelerdir o dişleri göstermemek için konuşurken gülerken ağzıma yeni şekiller buluyorum, daha yeni tedavi imkanı bulabiliyorum ve doktorum dolgu ile düzelmeyeceğini kaplama yapacağını söyledi bir tane diş için. insanın kendi dişi gibi yok hakkaten ama bazen zorunluluktan yaptırmak zorunda kalabiliyorsunuz işte bu kaplamadır porselendir zirkonyumdur işlerini.
  • 20 yılı aşkın bir süredir (arada sayısı artarak ve dönem dönem yenilenerek) kullandığım halk arasında kaplama olarak bilinen diş türü. epey yaygın olmasına rağmen hakkında bu kadar az entry girilmiş olması enteresan.

bu uygulama genellikle çekim dolayısıyla arada boşluk kalan yerleri çevresindeki dişleri yontarak köprülemek için ya da epey deforme olmuş kesici dişleri adam etmek için kullanılıyor. bunu yaparken en önemli kısım ölçü alma işlemi. protezlerin asıl dişlere bağlantısı sıkı olursa ağrı vs durumlar olabileceği gibi küçücük bir boşluk bakteri üremesini hızlandıracağından ağız kokusu ya da çürümeye sebep olabilir.

iyi bir kaplama ile iş bitmiyor maalesef. her ne kadar parlak bir görüntüsü olsa da bu dişlerin diş eti ile birleştiği kısımlar iyi fırçalanmadığı takdirde (bazen de ağız yapısındaki değişmelerden dolayı) koku, kanama vs yapabiliyor. bu nedenle günde en az iki kere özellikle diş etiyle birleştiği bölgeler iyice fırçalanmalı. yardımcı olarak ara fırça kullanmak, haftada birkaç kez tuzlu suyla gargara yapmak iyi gelebilir.

özellikle de 4 ya da daha fazla yaptırıldığında özel muayene seçeneği oldukça masraflı olabiliyor. dişlerimin yarısından fazlası kaplama ve tümünü devlet hastanelerinde yaptırdım genel olarak memnunum. internetten kısa bir araştırma ile sağlık bakanlığı'na bağlı diş hastanelerinde iyi bir doktora denk gelinebilirse başarılı bir şekilde yapılabilir.